Everton v Liverpool - Premier League - Goodison Park
Video Everton - Liverpool 2-0. Echipa lui Jurgen Klopp, pas greșit în lupta pentru titlu! Toate rezultatele zilei
FC Barcelona v Girona FC, La Liga EA Sports match. Football, Lluis Companys Stadium, Barcelona, Spain 10 Dec 2023
A făcut istorie în La Liga acum e dorit în Premier League! Ce echipă vrea să îl transfere
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Hermannstadt dă lovitura: 1.300.000€
Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati
Play-out

Video Liverpool - Arsenal 5-5 (5-4 la penalty-uri). Meci nebun pe Anfield. Chelsea - United 1-2

30.10.2019, 23:56

După ce Manchester City a trecut marţi cu 3-1 de Southampton, optimile Cupei Ligii Angliei au continuat în direct la Digi Sport. Ziua de miercuri a adus două meciuri foarte tari, Liverpool - Arsenal 5-5 (5-4 la penalty-uri) şi Chelsea - Manchester United 1-2.

EIKDEYkXkAAQCgf
Liverpool s-a calificat în sferturile Cupei Ligii / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Cele 8 echipe calificate în sferturile Cupei Ligii Angliei: Colchester, Leicester, Oxford United, Manchester City, Liverpool, Manchester United, Aston Villa și Everton.

Liverpool şi Arsenal au oferit de departe cel mai spectaculos meci al sezonului. Cele două echipe s-au întrecut în goluri, însă au terminat la egalitate: 5-5. Meciul a fost decis în urma loviturilor de departajare, întrucât Cupa Ligii Angliei nu prevede prelungiri decât pentru finală.

Cormoranii au deschis scorul în minutul 6, prin autogolul lui Mustafi. Nebunia avea să fie anunţată însă de Arsenal. Tunarii au marcat 3 goluri la rând în decursul a 17 minute, prin Torreira şi dubla lui Martinelli. Milner a marcat din penalty în minutul 43, iar prima repriză s-a terminat 3-2 pentru Arsenal.

În cea de-a doua parte, tunarii s-au desprins din nou la două goluri, prin Maitland-Niles. După doar 8 minute însă, aceştia aveau să se vadă egalaţi. Oxlade-Chamberlain şi Origi au făcut 4-4. În minutul 71, puştiul Willock a reuşit un gol fantastic, însă Origi nu s-a lăsat mai prejos şi a trimis meciul la penalty-uri, cu voleul senzaţional din minutul 90+4.

La loviturile de departajare, primii şase executanţi au lovit perfect, însă ratarea lui Ceballos a decis meciul. Kelleher a ghicit colţul şi a rămas singura execuţie netransformată. Liverpool s-a calificat cu 5-4, după loviturile de departajare.

UPDATE, lovituri de departajare: Bellerin transformă primul penalty, 1-0 pentru Arsenal. Milner egalează, 1-1. Guendouzi bate impecabil, Arsenal are 2-1. Lallana transformă şi face 2-2. Marchează şi Martinelli şi este 3-2 pentru Arsenal. Liverpool egalează prin Drewster, 3-3. Kelleher apără lovitura lui Ceballos! Origi marchează şi Liverpool trece pentru prima dată în avantaj, 4-3. Maitland-Niles îi ţine pe londonezi în joc, 4-4. Jones transformă ultima lovitură, iar Liverpool se impune cu 5-4 la penalty-uri!

Video cu toate loviturile de departajare:

UPDATE min. 90+5: GOOOOOOOOL Liverpool! Scene de necrezut în Cupa Ligii Angliei, Origi egalează în ultimul minut. Meciul se va decide la loviturile de departajare.

UPDATE min. 71: GOOOOL Arsenal! Nebunie de nedescris pe Anfield. Londonezii trec din nou la conducere, Willock marcheză un gol de senzaţie!

UPDATE min. 62: GOOOOOOL Liverpool! Revenire de-a dreptul incredibilă! Origi înscrie golul egalării.

UPDATE min. 58: GOOOL Liverpool! Gazdele pur şi simplu nu vor să cedeze. Oxlade-Chamberlain înscrie şi reduce diferenţa la un gol.

UPDATE min. 54: GOOOL Arsenal! Meci absolut nebun pe Anfield. Maitland-Niles marchează şi face 4-2 pentru Arsenal.

UPDATE min. 46: A început a doua repriză.

UPDATE min. 43: GOOOL Liverpool! Cormoranii reduc diferenţa. Milner transformă lovitura de la 11 metri.

UPDATE min. 36: GOOOOOL Arsenal! Londonezii sunt de neoprit. Elevii lui Emery marchează trei goluri în mai puţin de 20 de minute. Martinelli a semnat dubla.

UPDATE min. 26: GOOOL Arsenal! Tunarii întorc scorul în doar câteva minute. Puştiul Martinelli se trece pe lista marcatorilor.

UPDATE min. 19: GOOOL Arsenal! Torreira restabileşte egalitatea cu o finalizare simplă din câţiva metri.

UPDATE min. 6: GOOOL Liverpool! Cormoranii deschid scorul. Mustafi trimite în propria poartă în urma unei centrări.

UPDATE min. 1: A început meciul dintre Liverpool şi Arsenal.

Liverpool - Arsenal. Echipele de start:

Liverpool: Kelleher - Williams, Gomez, Van den Berg, Milner - Lallana, Keita, Oxlade-Chamberlain - Elliott, Origi, Brewster

Rezerve: Adrian, Jones, Kane, Larouci, Chirivella, Clarkson, Koumetio

Antrenor: Jurgen Klopp

Arsenal: Martinez - Bellerin, Holding, Mustafi, Kolasinac - Torreira, Willock, Maitland-Niles, Ozil - Saka, Martinelli

Rezerve: Macey, Sokratis, Tierney, Guendouzi, Ceballos, Pepe, Lacazette

Antrenor: Unai Emery

Chelsea a fost învinsă a doua oară de Manchester United în acest sezon

Manchester United şi Chelsea s-au mai întâlnit o dată în acest sezon, chiar în prima etapă din Premier League. Atunci, pe Old Trafford, gazdele învingeau cu un scor neaşteptat, 4-0.

Pe Stamford Bridge, londonezii nu au reușit să își ia revanșa în fața diavolilor roșii. Deși Michy Batshuayi a egalat după ce Marcus Rashford a deschis scorul din penalty, englezul a stabilit scorul final cu o lovitură liberă "a la Cristiano Ronaldo", de la aproximativ 30 de metri.

Manchester United s-a calificat astfel în sferturile Cupei Ligii Angliei.

UPDATE min. 73: GOOOOOOOL United! Rashford reuşeşte dubla, din lovitură liberă, şi îşi readuce echipa în avantaj.

UPDATE min. 61: GOOOL Chelsea! Batshuayi aduce egalarea pentru londonezi.

UPDATE min. 25: GOOOOL United! Marcus Rashford deschide scorul din penalty.

UPDATE min. 1: A început meciul dintre Chelsea şi Manchester United.

Chelsea - Manchester United. Echipele de start:

Chelsea: Caballero - James, Zouma, Guehi, Alonso - Gilmour, Jorginho, Kovacic - Hudson-Odoi, Batshuayi, Pulisic

Rezerve: Cumming, Azpilicueta, Lamptey, Mount, Pedro, Abraham, Giroud

Antrenor: Frank Lampard

Manchester United: Romero - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Rojo, Williams - McTominay, Fred, Lingard - James, Rashford

Rezerve: Grant, Jones, Young, Garner, Mata, Pereira, Martial

Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer

Etichete: chelsea , liverpool , manchester united , arsenal , cupa ligii angliei

A provocat un șoc când și-a spus vârsta. Câți ani are această femeie care a mai făcut un pas către Miss Univers

Alejandra Marisa Rodríguez, avocată și jurnalistă în vârstă de 60 de ani, din Buenos Aires, a...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756

Live Video&Text UTA Arad - Oțelul Galați 0-0, ACUM pe DGS 1. Duel tare la vârful play-out-ului
FOTBAL: AFC UTA ARAD - ACS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2023)
Reacția lui Carlo Ancelotti, după ce Xavi s-a răzgândit și a decis să rămână la Barcelona
Real Madrid CF v FC Barcelona - LaLiga Santander
Neașteptat! Adversarul României de la EURO, gata să preia un club uriaș al Europei
profimedia-0826193176
Video Record absolut în Premier League: Harry Maguire a marcat un gol istoric!
profimedia-0867665603
Antrenorul aflat în pole-position să-l înlocuiască pe Jurgen Klopp la Liverpool a rupt tăcerea
ROTTERDAM ,11-02-2024 , Stadium de Kuip, Dutch eredivisie football season 2023 / 2024. Match between Feyenoord and Spart
Cel mai mare coșmar al unei mirese. Ce a făcut mama acesteia chiar în ziua nunții: „Nu voia să se plictisească”
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Salarii uimitoare pentru jucătorii echipei care a promovat deja în Superliga. Ce bani vor încasa în prima ligă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
O sportivă celebră devine moderatoare la TVR. Ce emisiune va prezenta aceasta
Jurgen Klopp, deziluzionat după înfrângerea din Merseyside Derby: ”Nu are niciun sens. Este o nebunie”
Premier League Everton v Liverpool Jürgen Klopp Manager of Liverpool looks on in the pregame warmup session during the P

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”