romprim steaua

Steliștii anunță că ultimul lor meci din acest an se va juca în Ghencea

niculae

Academia Rapid a marcat 26 de goluri! Spectacol făcut de Niculae şi Goge. Ultimul a înscris de nouă ori!

petrolul noroi 8

18.11.2017, 20:05
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Petrolul Ploiești a obținut o victorie importantă în deplasare, contra celor de la Popești Leordeni, scor 2-1, în niște condiții incredibile pentru anul 2017.

Sigur, meciul a contat pentru Liga 3, dar chiar și așa terenul din Popești s-a prezentat în condiții excerabile. Practic, în loc de gazon, fotbaliștii au avut senzația, în multe momente, că participă la lupte în noroi. La final, ploieștenii și-au salutat fanii, prezenți la meci, deși abia așteptau să ajungă la dușuri.

Cu noroi în dinți și pe cap, la final, jucătorii au găsit resurse și pentru a încerca să joace fotbal. Antoche a deschis repede scorul, minutul 15, dar repriza a doua a fost cea care a contat cu adevărat. După ce Anghilini a egalat în minutul 61, elevii lui Octavian Grigore au reușit să treacă iar în avantaj datorită reușitei lui Ciocâlteu (79).

Gazdele n-au mai avut forța să revină în meci, astfel că petroliștii s-au întors acasă cu tolba plină.

Petrolul a terminat neînvinsă turul din Liga 3, cu 32 de puncte, dintr-un total de 36. Pe locul 2 se află AFCM Alexandria, cu 30 de puncte, iar pe 3 este Voința Turnu Măgurele, cu 27 de puncte.

Incidentul s-a petrecut la Logoj.

Pas greșit pentru "U" Cluj, în Liga 3. Înfrângere după aproape un an și jumătate

Florescu

În ce condiţii au dreptul poliţiştii să intre cu forţa într-o locuinţă

Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României. Cu cine joacă Petrolul și U Cluj