Video ”Nu m-am gândit că se poate ajunge aici!”. Cum arată astăzi un stadion legendar al României
articol scris de Digi Sport30.05.2024, 23:03
Stadionul din Bacău, unde odată s-au jucat meciuri importante și pe gazonul căruia au călcat fotbaliști de legendă pentru țara noastră, a ajuns într-o stare deplorabilă.
![Screenshot 2024-04-02 at 17.51.44](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwMiUyRjE5NDM0MzJfMTk0MzQzMl9T/Y3JlZW5zaG90LTIwMjQtMDQtMDItYXQt/MTdfNTFfNDQucG5nJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPWMwMmJjZjVmN2U4ZTM5ZDlmOWI5MGU2YjNiZjY4MDBj.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Arena pare că nu a mai fost îngrijită de foarte mulți ani, iar unde ar fi trebuit să se afle gazonul sunt doar buruieni peste buruieni. Starea neverosimilă în care a ajuns stadionul din Bacău poate fi văzută în galeria foto de mai jos.
Stadionul din Bacău a ajuns într-o stare deplorabilă
Marian Codirlă a făcut un reportaj la stadionul din Bacău. Ulterior, jurnalistul Digi Sport a realizat un interviu cu Gheorghe Chivorchian, fost conducător al echipei de fotbal FCM Bacău, care a analizat starea stadionului.
Galerie Foto
Stadionul din Bacău, care în acest moment se află în paragină, a fost inaugurat în 1966 și are o capacitate de 17.500 de locuri. Este important de precizat că încă din anul 2018 există un proiect pentru un nou stadion la Bacău, însă nici în momentul de față nu a fost început.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Marian Codirlă a prezentat pe larg starea în care se află acum arena din Bacău, iar explicațiile jurnalistului și reportajul pot fi urmărite în clipul video de mai jos.
Gheorghe Chivorchian: ”Nu am gândit că poate să ajungă să arate în situația în care arată”
Gheorghe Chivorchian a dezvăluit că nu a mai fost de 17 ani pe acest stadion și că tot ce s-a întâmplat este trist, mai ales, pentru că stadionul se află în centrul orașului Bacău.
”De 17 ani nu am mai fost pe stadion. Mi-au dat lacrimile aproape. Nu am gândit că poate să ajungă să arate în situația în care arată.
Este trist, este trist, dar adevărat. E păcat că o oază de sănătate aflată în mijlocul Bacăului să arate în halul în care arată”, a spus Gheorghe Chivorchian, despre stadionul din Bacău.
Etichete: stadion , stadion bacau
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...