Liverpool îl poate scăpa de calvar pe Radu Drăgușin! Planul pus la cale de ”Cormorani”
Manchester United, ManU v Bayern Munich Champions League 12/12/2023. Bruno Fernandes (8) of Manchester United looks deje
Căpitanul lui Manchester United a reacționat, după ce a fost pus pe lista de transferuri
FOTBAL:CHINDIA TARGOVISTE-CFR CLUJ, SUPERLIGA (07.08.2022)
Dan Petrescu, criticat dur după ce a revenit la CFR: ”Nu mi-a plăcut niciodată”
Etapa 8 Liga a 2-a: CS Mioveni-Csikszereda
Play-off

Video Arsenal - Manchester United 3-1. ”Tunarii” au marcat de două ori în prelungiri

03.09.2023, 20:28

Arsenal a învins-o dramatic pe Manchester United cu scorul de 3-1, în etapa a patra din Premier League.

Arsenal v Manchester United, Premier League, Football, Emirates Stadium, London, UK - 03 Sep 2023
Partida dintre Arsenal și Manchester United / Foto: Profimedia
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

”Tunarii” sunt pe locul cinci în clasamentul din Premier League, cu 10 puncte acumulate, în timp ce Manchester United este abia pe a 11-a poziție în ierarhie, cu șase puncte.

Arsenal o învinge dramatic pe Manchester United

”Diavolii” au deschis scorul în minutul 27, după o diagonală superbă a lui Christian Eriksen și o finalizare a lui Marcus Rashford, însă gazdele au restabilit egalitatea după doar un minut, prin Odegaard.

După pauză, Anthony Taylor a acordat penalty pentru trupa lui Arteta, după ce Havertz a căzut în careul advers, însă centralul a revenit asupra deciziei după ce a mers la monitorul VAR.

În minutul 87, Garnacho a reușit să îl învingă pe Ramsdale, iar soarta partidei părea pecetluită, dar Anthony Taylor a anulat reușita ”Diavolilor” la VAR.

În prelungiri, ”Tunarii” au punctat de două ori, prin Declan Rice (minutul 90+6) și prin Gabriel Jesus (minutul 90+11), iar Arsenal a bifat a treia victorie a sezonului.

• În celălalt meci al zilei, Liverpool a învins-o pe Aston Villa la scor de neprezentare, 3-0.

Arsenal - Manchester United 3-1

Min. 90+11: Goool Arsenal! Gabriel Jesus scapă singur spre poarta ”Diavolilor” și îl învinge pe Onana.

Min. 90+6: Goool Arsenal! Declan Rice ajunge la un balon centrat de la colțul terenului și șutează cu dreptul. Balonul este deviat și intră în poarta lui Onana.

Min. 87: Gol anulat pentru Manchester United! Casemiro îl lansează pe Garnacho, care scapă singur și îl învinge pe Ramsdale, dar golul este anulat pentru ofsaid după analiza VAR.

Min. 59: Anthony Taylor dictează penalty pentru Arsenal, după ce Havertz e doborât în interiorul careului, dar revine asupra deciziei după ce merge la monitorul VAR.

Min. 28: Goool Arsenal! Odegaard primește balonul la marginea careului, șutează puternic cu stângul și îl învinge pe Onana.

Min. 27: Goool Manchester United! Eriksen expediază o diagonală superbă pentru Marcus Rashford, care pătrunde în careu și șutează cu dreptul pentru 1-0.

Min. 1: Începe meciul!

Arsenal: Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Rice, Odegaard, Havertz; Saka, Nketiah, Martinelli

Manchester Utd: Onana; Wan-Bissaka, Lindelof, Martinez, Dalot; Casemiro, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Martial

Liverpool - Aston Villa 3-0

Min. 90: Fluier final! Liverpool se impune categoric și urcă pe locul 3 în clasament, cu 10 puncte acumulate în 4 meciuri. De cealaltă parte, Aston Villa se situează pe locul 11 și are 6 puncte.

Min. 55: Gool Liverpool! Gazdele încep la fel de bine și repriza a doua, iar Salah își trece și el numele pe lista marcatorilor.

Min 22: Gool Liverpool! Nunez trimitea mingea spre poartă, iar balonul se lovește de Cash și intră în plasa porții celor de la Aston Villa.

Min. 3: Gool Liverpool! Szoboszlai deschide scorul repede, grație unui șut de la distanță.

UPDATE: Începe meciul!

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson - Jones, Mac Allister, Szoboszlai - Salah, Nunez, Diaz

Aston Villa: Olsen — Konsa, Carlos, Torres — Cash, Luiz, Kamara, Digne — McGinn, Watkins, Diaby

Liverpool este pe locul 5 în Premier League, cu două victorii consecutive. În ultima etapă, echipal ui Jurgen Klopp a revenit în inferioritate numerică și s-a impus cu Newcastle, scor 2-1.

Aston Villa are și ea două meciuri consecutive cu victorie. Gruparea din Birmingham s-a impus pe terenul lui Burnley în ultima etapă, scor 3-1.

Arsenal - Manchester United, LIVE VIDEO, de la 18:30, pe Digi Sport 1

Arsenal este pe locul 6 în Premier League, cu două victorii și un egal. Vicecampioana Angliei a remizat cu Fulham în ultima etapă, scor 2-2.

De cealaltă parte, Manchester United ocupă locul 10, cu 6 puncte. Echipa lui Erik Ten Hag a revenit spectaculos în ultimul meci, scor 3-2 cu Nottingham Forest, după ce a fost condusă cu 0-2 încă din minnutul 4.

Erik Ten Hag a răbufnit după Manchester United - Nottingham Forest 3-2

Christian Eriksen, Casemiro și Bruno Fernandes, din penalty, au marcat golurile pentru ”diavolii roșii”. Erik Ten Hag și-a lăudat echipa pentru revenire, însă a tras un semnal de alarmă cu privire la golurile rapide pe care le-a încasat.

”A fost un început de groază, dar reacția echipei a fost foarte bună. Am rămas atât de calmi. Ne-am păstrat credința, ne-am păstrat planul, am jucat un fotbal bun și am marcat trei goluri. A fost o revenire grozavă.

Dar, cu tot respectul pentru Forest, nu putem permite asemenea goluri. Au fost cadouri ușoare. Este o nebunie, dar uneori meciurile merg așa. După cum am spus, am rămas calmi. În anumite momente ne putem îmbunătăți cu siguranță, dar în general această echipă are caracterul de a reveni tot timpul”, a declarat Erik Ten Hag, citat de Mirror.

Etichete: premier league , arsenal manchester united , liverpool - aston villa

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

gracie1
Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21
Semnează cu Real Madrid până în 2028! Spaniolii anunță inevitabilul

Exclusiv Fiica lui George Copos, performanță de excepție la Linz, în Austria. ” E un fenomen”
2417-1-2074x
Video Cristina Neagu sună adunarea înainte de duelul cu Metz din sferturile Ligii Campionilor: ”Să fim realiști!”
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)
Cinci locuri în Champions League pentru Germania, pentru sezonul 2024/2025
Jucătorul crescut de Dinamo, out din vară! În trecut a fost dorit de AS Roma
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10