Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium
Record negativ înregistrat de ”Albaștri” după umilința din Arsenal - Chelsea 5-0
arsenal
Video Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” și-au umilit rivala în derby și s-au desprins în fruntea Premier League
Marius Șumudică s-a întâlnit cu Dan Șucu și a tras concluzia despre acționarul Rapidului: ”Vă spun doar atât”
LIVE Premier League: Chelsea-Tottenham
Etapa 26 (Reprogramat)

Video Arsenal - Nottingham Forest 2-1. Succes la limită pentru ”Tunari” în prima etapă din Premier League

12.08.2023, 17:07

Arsenal Londra, vicecampioană în Premier League și câștigătoarea Supercupei Angliei, s-a duelat cu Nottingham Forest, exact după ce l-a transferat recent pe David Raya (27 de ani) pentru aproximativ 30 de milioane de euro.

Meciul Arsenal - Nottingham Forest / Foto: Profimedia
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a ”Tunarilor”, scor 2-1, în prima etapă a noului sezon din Premier League. Anul trecut, în cele două dispute directe, Arsenal a câștigat cu 5-0 și cu 1-0.

Arsenal - Nottingham Forest 2-1, în prima etapă a noului sezon din Premier League

Meciul de pe Emirates a început cu ocazia uriașă ratată de Jhonson, în minutul 11. Acesta a scăpat singur cu Ramsdale, dar a șutat peste poartă.

Ulterior, cei de la Arsenal au ”lovit” de două ori. Nketiah a deschis scorul în minutul 26, iar Saka a dublat avantajul în minutul 33.

În partea a doua a meciului, Aina le-a dat emoții celor de la Arsenal în minutul 70, dar șutul său s-a dus pe lângă poarta lui Ramsdale.

În minutul 76, Declan Rice a șutat din marginea careului mare, dar Turner a respins în bara laterală mingea, care apoi s-a dus în corner.

Intrat în partea a doua a meciului, Awoniyi a redus din diferență în minutul 82, cu o reluare din interiorul careului de șase metri.

Astfel, meciul dintre cele două formații s-a încheiat cu succesul la limită al elevilor lui Mikel Arteta.

VIDEO Rezumat Arsenal - Nottingham Forest 2-1

Arsenal - Nottingham Forest 2-1. Oaspeții au înscris pe final

FINAL DE MECI

Min 90+8: Arbitru încheie meciul de pe Emirates.

Min 82: GOOOL Nottingham Forest! Awoniyi înscrie cu o reluare din careul de șase metri și reduce din diferență.

Min 76: Declan Rice șutează de la distanță, dar Turner respinge mingea în bară, după care balonul se duce în corner.

Min 70: Aina șutează din marginea careului mare, dar balonul este deviat și ajunge în corner.

Min 46: Începe repriza a doua a meciului.

Min. 45: Pauză pe Emirates. "Tunarii" conduc cu 2-0.

Min. 33: Goool Arsenal! Bukayo Saka intră şuteatză din afara careului şi îl învinge pe Turner!

Min. 26: GOOOL Arsenal! Nketiah a deschis scorul pe Emirates, după o deviere.

Min. 11: Ocazie Nottingham. Jhonson scapă singur cu Ramsdale, dar şutează peste poartă.

Min. 1: A început meciul!

Update: Meciul este întâriat cu 30 de minute din cauya unor probleme la turnicheţi.

Echipele de start:

Arsenal: Ramsdale - T. Partey, White, Saliba, Timber - Odegaard, Rice, Havertz - Saka, Nketiah, Martinelli

Rezerve: Gabriel, Emile Smith Rowe, Kiwior, Tomyiasu, Trossard, Jorginho, Fabio Vieira, Nelsson, Karl Hein

Antrenor: Mikel Arteta

Nottingham Forrest: Turner - McKenna, J. Worral, Boly - Aina, Mangala, Yates, Aurier - Gibbs-White, B. Jhonson, Danilo

Rezerve: Williams, Kouyate, Awoniyi, Wood, Niakhate, Elanga, Freuler, O'Brien, Horvath

Antrenor: Steven Cooper

Arsenal va debuta în noua ediție de campionat după o vară incendiară pe piața transferurilor. A cumpărat jucători cu 231,6 milioane de euro, iar lista nu este închisă.

Toată lumea este curioasă să vadă dacă Declan Rice, Kai Havertz și Jurrien Timber au forța să facă din Arsenal o echipă mai bună decât anul trecut, sezon în care ”Tunarii” au fost mai aproape decât oricând de câștigarea unui nou titlu de campioană.

• Sezonul 2023/2024 din Premier League se vede ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport.

Etichete: arsenal , nottingham forest , video arsenal nottingham

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

gracie1
Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit
sabalenka
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21

Live Score&Video Chelsea - Tottenham 1-0, ACUM, Digi Sport 1. Chalobah a deschis scorul. Drăgușin, pe banca de rezerve
Chelsea v Tottenham Hotspur - Premier League - Stamford Bridge
Exclusiv ”Ce a avut FCSB anul acesta în plus?”. Fostul jucător al roș-albaștrilor a rostit doar trei cuvinte
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Claudiu Keșeru e convins, după ce FCSB a câștigat titlul: ”E momentul să plece”
Claudiu Keșeru / Foto: Sport Pictures
Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”
AFC Bournemouth v Chelsea, Premier League, Football, Vitality Stadium, Bournemouth, UK - 06 May 2023
"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10
Umilința cu Arsenal a umplut paharul! Ce mesaj i-au transmis lui Mauricio Pochettino conducătorii lui Chelsea