Fundaşul golgheter din Anglia! Alex Paşcanu a marcat al doilea gol în 10 zile

Abramovich-658567

Transfer uriaş pentru Abramovich! Plăteşte de două ori mai mult decât a dat pe cel mai scump jucător luat până acum

pascanu

28.10.2016, 19:05

Selecţionata României are viitor, mai ales dacă vorbim de defensivă. Fundaşul Alexandru Paşcanu, cel care evoluează la echipa a doua a lui Leicester City, a marcat al doilea gol în ultimele 10 zile.

Echipa de rezerve a campioanei Angliei a întors de două ori rezultatul, în meciul cu Reading U23, revenind de la 0-1 şi 1-2 şi s-a impus cu 3-2. Golul de 2-2 a fost înscris de român în minutul 75, după un voleu de senzaţie. Reuşita victoriei a venit pe finalul partidei (87) şi a fost semnată de Barnes.

Primul gol a venit în victoria din Youth League cu FC Copenhaga (3-2). Acesta a egalat la 1 în prelungirile primei reprize, cu un voleu spectaculos de la aproxmativ 20 de metri.

Fundaşul se află la clubul englez de la grupele de copii şi juniori şi a adunat în acest sezon 8 meciuri în toate competiţiile, marcând două goluri.

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...

Video Leicester şi Chelsea, în sferturile Cupei Angliei! Giroud, la primul său gol pentru "albaştri"

giroud

Cel mai mare act criminal după al Doilea Război Mondial se repetă chiar în aceste zile. Imaginile sunt cutremurătoare

Mahrez renunţă la boicot chiar înainte de meciul lui Leicester cu Manchester City