Captură de ecran 2024-05-02 105206
Chelsea e gata să facă transferul verii! Îl vrea pe starul de 117.500.000€
Fotbal - Evropská liga 23/24 - Sparta - Liverpool - TK - tiskovka
O nouă ofertă pentru Jurgen Klopp! O semifinalistă Champions League, pregătită să dea lovitura
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

Video Liverpool - Newcastle 4-2. Nebunie pe Anfield! ”Cormoranii” au făcut spectacol

01.01.2024, 23:57

Liverpool s-a impus cu scorul de 4-2 în fața lui Newcastle în etapa cu numărul 20 din Premier League.

Liverpool v Newcastle United - Premier League - Anfield
Partida dintre Liverpool și Newcastle / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Liverpool - Newcastle 4-2. ”Cormoranii” au făcut spectacol

”Cormoranii” au avut un gol anulat al lui Luis Diaz pentru ofsaid în minutul 18, iar Mohamed Salah a ratat un penalty câteva minute mai târziu.

Și cei de la Newcastle au avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 36, iar Alexander Arnold a lovit bara pe finalul primei reprize.

Liverpool a deschis scorul după pauză, în minutul 49, prin Salah, care a reușit golul cu numărul 150 în Premier League în tricoul lui Liverpool.

Avantajul ”Cormoranilor” nu a durat prea mult timp, pentru că în minutul 55, Isak a restabilit egalitatea. Liverpool a înscris din nou în minutul 74 prin Jones, iar Salah a pasat decisiv pentru golul lui Gakpo.

Newcastle a punctat din nou în minutul 81 prin Botman, însă Salah a înscris de la punctul cu var.

VIDEO Rezumatul partidei Liverpool - Newcastle 4-2

Liverpool – Newcastle 4-2

Min. 87: Goool Liverpool! Salah înscrie din penalty!

Min. 84: Penalty pentru Liverpool! Jota este faultat în careu și Anthony Taylor dictează penalty.

Min. 81: Goool Newcastle! Botman se înalță la o centrare și înscrie cu capul.

Min. 78: Goool Liverpool! Salah expediază o centrare superbă în careu, iar Gakpo înscrie pentru 3-1.

Min. 74: Goool Liverpool! Salah are o acțiune frumoasă în partea dreaptă, îi pasează foarte bine lui Diogo Jota, care prelungește pentru Jones. Acesta reușește să îl învingă pe Dubravka.

Min. 69: Ocazie Liverpool! Gakpo șutează, dar balonul este respins foarte bine de Dubravka.

Min. 55: Goool Newcastle! Isak restabilește egalitatea.

Min. 49: Goool Liverpool! Luis Diaz îi pasează lui Darwin Nunez, acesta trimite în fața porții, iar Salah marchează.

Min. 39: Ocazie Liverpool! Alexander-Arnold șutează superb din partea dreaptă, dar balonul lovește bara laterală.

Min. 36: Gol anulat Newcastle! Burn înscrie cu capul, însă golul este anulat pentru ofsaid.

Min. 22: Penalty ratat! Salah nu reușește să îl învingă pe Dubravka de la 11 metri.

Min. 21: Penalty pentru Liverpool! Luis Diaz este faultat în careu, iar arbitrul dictează penalty.

Min. 18: Gol anulat Liverpool! Luis Diaz înscrie, însă reușita sa este anulată pentru ofsaid.

Min. 2: Ocazie Liverpool! Alexander-Arnold șutează de la marginea careului, dar balonul este deviat și trece puțin pe lângă poartă.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Gomez – Szoboszlai, Endo, Jones – Salah, Nunez, Diaz

Newcastle: Dubravka – Livramento, Schar, Botman, Burn – Miley, Guimaraes, Longstaff – Joelinton, Isak, Gordon

Liverpool - Newcastle, LIVE VIDEO, ora 22:00, în direct la DGS 1. Ultima victorie a ”Coțofenelor” în fața lui Liverpool datează din 2015

Înaintea fluierului de start al acestei partide, cele două echipe vin după două stări de spirit diferite. Astfel, dacă Liverpool are 4 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competițiile (două victorii și două egaluri), Newcastle a înregistrat 6 înfrângeri în ultimele 7 partide. De asemenea. în acest sezon, Liverpool nu a suferit nicio înfrângere pe propriul stadion într-un meci oficial.

În ultima etapă disputată de cele două echipe în Premier League, Liverpool a învins-o pe Burnley, în deplasare, scor 2-0, în timp ce Newcastle a ”cedat”, pe teren propriu, în fața celor de la Nottingham Forest, scor 1-3.

Între Liverpool și Newcastle s-au ”consumat” până acum 58 de meciuri directe, iar rezultatele înregistrate pe teren sunt categoric în favoarea ”Cormoranilor”: 35 de victorii, 12 remize, 11 victorii Newcastle

În meciul direct din turul campionatului, Liverpool s-a impus, în deplasare, împotriva celor de la Newcastle, scor 2-1. În meciul direct jucat de cele două echipe pe Anfield Road în sezonul trecut, ”Cormoranii” s-au impus în fața lui Newcastle cu scorul de 2-1.

Echipe probabile

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Gomez - Szoboszlai, Endo, Gravenberch - Salah, Gakpo, Nunez

Rezerve: Bradley, Quansah, Diaz, Jota, Jones, Kelleher, McConnell, Elliott

Antrenor: Jurgen Klopp

Newcastle: Dubravka - Trippier, Botman, Schar, Burn - Miley, Guimaraes, Longstaff - Almiron, Isak, Gordon

Rezerve: Dummett, Hall, Joelinton, Karius, Krafth, Livramento, Murphy, Ritchie, Wilson

Antrenor: Eddie Howe

Etichete: liverpool , newcastle , premier league

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

sabalenka
La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21
A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”
ryan-garcia

Ange Postecoglou, reacție sinceră după ce Tottenham a ajuns la trei înfrângeri consecutive: ”Este corect să spun”
Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024
Exclusiv Gigi Becali, sfătuit să îl transfere urgent pe Denis Alibec. ”Singurul jucător care poate face asta”
gigi-becali
Oficial A pariat de 50 de ori și acum a primit o nouă suspendare. Ce a transmis Federația
Sandro Tonali file photo
Mohamed Salah nu scapă de critici, după scandalul cu Jurgen Klopp. De ce a fost numit ”cel mai egoist jucător”
Inter i-a fixat prețul lui Ionuț Radu: românul nu a mai apărat de jumătate de an
"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Revenire fantastică în a doua semifinală de la Madrid Open. Ce jucătoare se vor întâlni în ultimul act
Foto Liverpool și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Primul din noua eră fără Jurgen Klopp