pogba mourinho

Îi pregătește Mourinho o nouă poziție lui Pogba? ”Ar putea fi un fundaș central fenomenal”

Video Man. United - Man. City 1-0. Mourinho câștigă duelul cu Pep și avansează în sferturile Cupei Ligii

west ham chelsea

Video West Ham United - Chelsea 2-1. Fără vedete, băieții lui Conte au spus deja ”pas” unui posibil trofeu

mou pep

26.10.2016, 21:29
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Manchester United şi-a luat revanşa pentru înfrângerea din campionat. Trupa lui Jose Mourinho a învins rivala City cu 1-0 şi s-a calificat în sferturile de finală din Cupa Ligii.

În criză de rezultate în campionat, United a întâlnit City în al doilea episod al derby-ului din Manchester. Fără victorie în ultimele 5 meciuri, echipa lui Pep Guardiola nu a reuşit să repete performanţa din campionat, când s-a impus cu 2-1 pe terenul rivalei.

United a avut prima mare ocazie după pauză, la bara lui Paul Pogba. Juan Mata a deschis scorul câteva minute mai târziu, după o fază la care Herrera fusese faultat în careul lui City. Pasa decisivă a venit de la suedezul Zlatan Ibrahimovic, care a pătruns în careul oaspeților după ce a câștigat un duel cu Otamendi.

Victorie la limită pentru United, calificată în sferturi după un meci în care rivala City nu a trimis niciun şut pe spaţiul porţii lui De Gea.

Min. 90+4: Final de meci! Echipa antrenată de Jose Mourinho se impune cu 1-0 și se califică în sferturile competiției.

Min. 54: Goooolll Manchester United!!! Gooolll Mata! Ibrahimovic câștigă un duel cu fundașii adverși, pătrunde în careu, îi pasează lui Herrera, care este faultat în careu însă mingea ajunge la Mata care-l învinge pe Caballero cu un șut din preajma punctului de la 11 metri.

Min. 49: Bară pentru United! Pogba este găsit bine în careu de către Ibrahimovic, șutul acestuia este însă respins în bară de către Caballero.

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 45+1: Pauză la Manchester! Cele două echipe se află la egalitate, scor 0-0.

Min. 1: Fluier de start al meciului dintre Manchester United și Manchester City.

UPDATE Ora 21:15:

ECHIPELE DE START

Manchester United: De Gea - Valencia, Rojo, Blind, Shaw - Carrick, Herrera, Mata, Pogba - Rashford, Ibrahimovic;
Rezerve: Romero - Depay, Lingard, Young, Fellaini, Schneiderlin, Darmian;
Antrenor: Jose Mourinho.

Manchester City: Caballero - Maffeo, Otamendi, Kompany, Clichy - Fernandinho, Garcia - Navas, Nolito, Sane - Iheanacho;
Rezerve: Gunn - Kolarov, Fernandinho, Gundogan, Sterling, Aguero, Addarabioyo;
Antrenor: Josep Guardiola.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Ironii pentru Mourinho, Zlatan și Pogba, după eliminarea rușinoasă din Cupa Ligii: "Să explice fanii lui United asta!"

Pogba suparat

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Mourinho surprinde după eliminarea lui United din Cupa Ligii: "A fost o zi frumoasă!"

FBL-ENG-LCUP-BRISTOL-MAN UTD

Video Umilință pentru United! Eliminată din Cupa Ligii de o echipă de liga a doua. Nebunie după golul din prelungiri