pogba united

Manchester United pregăteşte un transfer mai scump decât cel al lui Pogba

Man. United - Man. City 1-2. Guardiola a mai făcut un pas spre titlu. Record pentru Pep și City

pep

Guardiola: "Lumea spunea că nu putem juca precum Barcelona, în Anglia. Se pare că putem"

City derby

10.12.2017, 20:25
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Manchester City a trecut cu bine și de derby-ul cu rivala United. Guardiola l-a învins pe Mourinho (2-1), iar City a mai făcut un pas spre titlu în Premier League, ajungând la 46 de puncte după 16 etape.

După victoria din derby-ul cu United, City a înregistrat un record în Premier League, oamenii lui Guardiola ajungând la 14 victorii consecutive. Nicio echipă din Anglia nu a mai reușit asta într-un singur sezon. Mai jos ai imagini din toate succesele obținute de City.

Poate că mulți s-au așteptat la un meci închis, dar nu a fost așa. Derby-ul s-a aprins pe finalul reprizei, atunci când David Silva a deschis scorul pentru oaspeți, iar Rashford a egalat în prelungiri pentru gazde.

Otamendi a dat lovitura în repriza secundă (minutul 54), iar apoi Mourinho a mizat totul pe cartea atacului, după ce i-a introdus pe Ibrahimovic și Mata. A terminat meciul cu 4 atacanți, însă portughezul nu a avut nici șansă. În minutul 86, Martial a trecut pe lângă gol, Ederson fiind la post.

În acest moment, diferența dintre Manchester City și Manchester United este de 11 puncte.

Aceasta a fost a 20-a întâlnire directă între Guardiola şi Mourinho. Pep s-a impus de 9 ori, The Special One de 4 ori, iar 7 meciuri s-au terminat la egalitate.

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-MAN CITY

Soldatul nord-coreean care a dezertat a recunoscut adevăratul motiv pentru care a fost împușcat

Mourinho aruncă prosopul! "Specialul" a recunoscut că îi va fi greu să se bată cu City şi Guardiola

mou pep

Video Jucătorii lui Manchester City şi-au ironizat rivala după victoria la scor cu Tottenham