john terry chelsea

Simbolul Terry poate părăsi Chelsea, după 22 de ani

Video Southampton - Liverpool 1-0! Calificarea se decide pe Anfield

sturridge

Video Biletul lui Klopp pentru Sturridge. Germanul a dezvăluit la finalul meciului ce scria în el

redmond

12.01.2017, 00:01
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Spectacol în direct la Digi Sport, în meciul tur din semifinalele Cupei Ligii Angliei, dintre Southampton şi Liverpool.

Oaspeţii au avut prima ocazie: Lallana i-a pus mingea pe tavă lui Firmino, însa Forster a respins (18). Gazdele au trecut în ofensivă şi puteau deschide scorul în minutul 19. Redmond nu a reuşit să îl păcălească pe Karius, din poziţie excelentă. Peste câteva zeci de secunde, o eroare a defensivei "cormoranilor" a dus la repetarea duelului dintre cei doi; de data aceasta, Redmond a trimis în plasă (20).

Jucătorii lui Jurgen Klopp nu au reuşit să mai pună probleme majore în ofensiva, iar la pauza s-a intrat cu diferenţa de un gol, doar datorită lui Karius.

În partea secundă, Firmino a încercat să îl păcălească pe Froster de la distanţă (60), iar la poarta cealaltă Redmond a ratat o şansă imensă de a face 2-0, după acţiunea lui Shane Long.

S-a terminat 1-0, iar returul se va juca pe 25 ianuarie.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Manchester City a suferit la Liverpool primul eşec stagional în Premier League. Meci nebun pe Anfield

Liverpool Man City

Pas greşit pentru Chelsea în campionat. Londonezii n-au marcat nici cu un om în plus