csaba laszlo

Un antrenor născut în România vrea să readucă în prima ligă din Scoţia o fostă finalistă a Cupei UEFA

Video Aberdeen - Rangers 1-2. Victoria oaspeților, umbrită de intrarea "criminală" a lui Jack, fost jucător al gazdelor

scandal Scotia

Video Scandal imens la un meci din Scoţia! Secundul lui Hearts, pe urmele lui Edi Iordănescu

aberdeen rangers

03.12.2017, 18:31
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport. Rangers a câştigat derby-ul cu Aberdeen şi a urcat pe locul doi în clasamentul din Scoția, acolo unde Celtic este lider.

Aflată pe 2 în clasament înaintea etapei, Aberdeen s-a văzut condusă din minutul 14 după golul lui Wilson.

Veteranul de 37 de ani, Kenny Miller, putea majora scorul în minutul 50, însă Lewis a evitat golul. Venit chiar de la Aberdeen în vară, Ryan Jack a făcut un fault criminal şi a văzut direct cartonaşul roşu în minutul 56. Pentru jucătorul 25 de ani a fost a 4-a eliminare din acest sezon.

Rangers a dat lovitura pe contraatac, în minutul 63, prin Windass, ajuns la golul 5 în campionat. Aflat la doar a doua partidă în tricoul lui Aberdeen, tânărul Ross a marcat direct din lovitură liberă în minutul 65.

Rangers învinge cu 2-1 şi urcă pe 2 la 7 puncte în spatele marii rivale, Celtic. Aberdeen coboară pe 3, tot cu 30 de puncte, dar golaveraj mai slab.

scotia

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Gregory Tade își caută echipă de la începutul anului. Cu cine a ajuns să negocieze fostul stelist

gregory tade

Video Scoţia - Anglia 2-2. Final interzis cardiacilor: 3 goluri în ultimele minute