Video AC Milan - Cagliari 2-1. ”Rossonerii”, maximum de puncte

collage-14

Video Mihajlovic amintește de Șumudică: le-a dat brânci secunzilor la schimbarea lui Obi

ac

27.08.2017, 23:55

AC Milan are maximum de puncte după primele două etape din Serie A TIM. Rossonerii au trecut cu 2-1 de Cagliari, la capătul unei partide care a durat 100 de minute.

AC Milan a avut nevoie de doar 10 minute pentru a deschide scorul în confruntarea cu Cagliari. Patrick Cutrone a împins în poartă mingea centrată de Suso. Cagliari nu s-a predat, iar Marco Sau a lovit bara. (21,51) Joao Pedro a trecut şi el pe lângă egalare, cu un şut bun din marginea careului. În startul reprizei secunde, acelaşi Joao Pedro a dat golul egalizator. Milan a revenit repede în avantaj. Suso a executat perfect o lovitură liberă. Rosonerii n-au mai avut emoţii până la final, chiar dacă meciul s-a prelungit cu 10 minute, şi au obţinut a doua victorie din tot atâtea etape.

Echipele de start:
AC Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Bonucci, Rodriguez - Kessie, Montolivo, Calhanoglu (Biglia) - Suso, Cutrone (Kalinic), Borini (Antonelli). Antrenor: Montella
Cagliari:Cragno - Padoin (Farago), Andreolli, Pisacane, Capuano - Ionita, Cigarini, Barella - Joao Pedro (Cop) - Farias (Cossu), Sau. Antrenor: Rastelli

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...