stoian crotone

Video Gol de senzaţie al lui Stoian pentru Crotone. Românul nu mai marcase din 2013 în Serie A

Video Atalanta - Napoli 1-0. Echipa lui Chiricheș a suferit prima înfrângere a sezonului

torino fiorentina

Video Torino - Fiorentina 2-1. Primul eşec din ultimele şapte meciuri pentru Tătăruşanu

atalanta

02.10.2016, 18:55
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Napoli, singura echipă neînvinsă înaintea etapei a șaptea din Serie A, a cedat la Bergamo contra Atalantei (0-1). Unicul gol al meciului a fost marcat de atacantul împrumutat de la Milan, Petagna, din centrarea lui Gomez.

Napoli putea înscrie la execuțiile lui Callejon și Ghoulam, însă Berisha s-a opus de fiecare dată. La cealaltă poartă, Reina i-a refuzat golul lui Gomez, iar apoi spaniolul a fost salvat de transversală la șutul lui Drame.

Milik a prins un voleu bun în finalul primei reprize, dar Berisha a fost din nou la post. Împrumutat chiar de la Napoli, Grassi nu a putut înscrie singur cu poartarul și meciul s-a încheiat cu victoria Atalantei, 1-0.

Echipele

Atalanta (3-5-2): Berisha - Masiello, Toloi, Caldara - Conti, Freuler, Gagliardini (Pesic 73), Kurtic, Drame - Petagna (Grassi 68), Gomez (D'Alessandro 83);
Antrenor: G. Gasperini;

Napoli (4-3-3): Reina - Hysay, Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam - Zielinski, Jorginho (Gabbiadini 72), Hamsik - Callejon (Mertens 54), Milik, Insigne (Giaccherini 79)
Antrenor: M. Sarri.

VIDEO Atalanta - Napoli 1-0

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Pușcaș, dorit în Serie A la o echipă cu pretenții europene în acest sezon!

puscas

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video AS Roma - Atalanta 1-2. Oaspeții au jucat o repriză în 10. Antrenorul Gasperini a fost și el eliminat

roma atalanta

Video Napoli - Verona 2-0. Gazdele au avut și un gol anulat. Chiricheș a rămas pe bancă