Video Inter - Cagliari 1-2. Icardi şi Handanovic, eroii negativi ai partidei

Video Chievo - Milan 1-3! "Diavolii" au urcat pe podium în Serie A

dybala contract

Juventus îi prelungeşte contractul lui Dybala. Anunţul oficial este iminent

ac milan

16.10.2016, 23:58
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Milan a urcat pe podiumul din Serie A după victoria de pe terenul lui Chievo, scor 3-1.

Prima repriză a fost destul de săracă în faze de poartă, Juraj Kucka fiind cel care a deschis scorul în final, cu o execuţie excelentă din afara careului (45).
Imediat după reluare, Niang a dublat avantajul milanezilor tot cu un şut din afara suprafeţei de pedeapsă (46). Chievo a revenit în meci la lovitura liberă executată impecabil de fostul jucător al Milanului, Valter Birsa (76).

Montella l-a odihnit pe Carlos Bacca şi l-a trimis în teren doar în ultimele 5 minute. Chiar şi aşa, columbianul a marcat, după o deviere a lui Dainelli (94).

Cu 13 puncte din ultimele 15 puse în joc, Milan e în cea mai bună formă din ultimii doi ani. Echipa lui Vincenzo Montella e la egalitate cu Roma şi la 5 puncte de liderul Juventus, pe care îl va înfrunta sâmbătă pe teren propriu.