higuain

Video Empoli - Juventus 0-3. Cinci minute de vis pentru campioana Italiei

Video Gol de senzaţie al lui Stoian pentru Crotone. Românul nu mai marcase din 2013 în Serie A

atalanta

Video Atalanta - Napoli 1-0. Echipa lui Chiricheș a suferit prima înfrângere a sezonului

stoian crotone

02.10.2016, 18:32
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Adrian Stoian a înscris unul din cele mai frumoase goluri ale sezonului din Serie A, în partida lui Crotone de la Cagliari, pierdută cu 1-2 de nou-promovată.

Românul a marcat incredibil dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 40 de metri distanţă de poarta sarzilor.

A fost primul gol din acest sezon pentru atacantul în vârstă de 25 de ani, care nu mai punctase în prima ligă italiană de peste trei ani şi jumătate.

17 martie 2013 este data ultimei partide în care a marcat Stoian în Serie A, Pescara - Chievo 0-2.

Sosit în 2015 la Crotone, Adrian Stoian a marcat campionatul trecut de cinci ori în Serie B.

Românul a intrat în minutul 74 pe Sant'Elia şi a înscris în minutul 91, insuficient însă pentru a evita eşecul lui Crotone. Celălalt român din lotul echipei lui Davide Nicola, Valentin Cojocaru, a rămas pe banca de rezerve şi aşteaptă în continuare ocazia debutului la noua sa echipă.

Incidentul s-a petrecut la Logoj.

Puşcaş vrea o nouă promovare în Serie A TIM: "E un obiectiv care poate fi atins"

puscas novara

În ce condiţii au dreptul poliţiştii să intre cu forţa într-o locuinţă

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan