roma napoli

Video Napoli - AS Roma 1-3. Capitolinii au urcat pe locul 2 în Serie A TIM

Video Juventus - Udinese 2-1. Campioana a întors rezultatul prin dubla lui Dybala

buffon-2

Video Buffon a mai gafat o dată. Allegri: "Greșeala lui ne-a readus la viață"

dybala

15.10.2016, 23:58

Juventus continuă parcursul aproape perfect din Serie A TIM şi a ajuns la şapte victorii în opt etape. Campioana Italiei a câştigat în faţa lui Udinese, scor 2-1, printr-o dublă a lui Paulo Dybala, care a anulat avantajul iniţial al friulanilor

Partida cu Udinese a început rău pentru bianconeri. Neatenţia lui Hernanes a fost completată de gafa lui Buffon, iar Jankto a deschis scorul, în minutul 30.

La vestiare s-a intrat însă cu scor egal. Cu două minute înainte de pauză, Dybala a transformat magistral o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, fără speranţe pentru Karnezis.

Partea secundă a debutat perfect pentru gazde. Ruben de Paul l-a agăţat în careu pe Alex Sandro, iar arbitrul a acordat penalty. Acelaşi Dybala a executat impecabil şi a făcut 2-1.

Alex Sandro putea majora avantajul lui Juve, dar a ratat incredibil în minutul 62, la centrarea lui Lichtsteiner.

După eroarea din prima repriză, Gigi Buffon s-a revanşat pe final, când a păstrat cele trei puncte la Torino. Thereau şi Zapata nu au reuşit să îl păcălească pe goalkeeperul torinez şi s-a terminat 2-1 în favoarea campioanei.

ECHIPELE

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Benatia (Bonucci 70), Barzagli, Evra - Cuadrado, Hernanes, Lemina, Alex Sandro - Dybala (Sturaro 82), Mandzukic (Higuain 66)

Antrenor: M. Allegri

Udinese: Karnezis - Wague, Danilo, Felipe, Samir (Ali Adnan 46) - Fofana, Kums, Jankto (Hertaux 75) - De Paul (Perica 55), Duvan Zapata, Thereau

Antrenor: L. Delneri

Soarele va rămâne ascuns după nori şi joi, dar temperaturile vor rămâne potrivite pentru această...

Execuție de trei puncte! Fred a reușit golul serii în Champions League

AA

Descoperire uimitoare. Ce se întâmplă în corpul tău dacă bei doar 2 pahare de bere pe zi

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele meci cu Gyor

csm bucuresti corona brasov

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român