fiorentina

Video Empoli - Fiorentina 0-4. Cea mai clară victorie în deplasare din ultimii doi ani

Video Lazio - Genoa 3-1. Radu Ştefan, integralist la meciul 200 în Serie A TIM. Serie excelentă

roma

Video Atalanta - Roma 2-1. Oaspeţii au rămas la 7 puncte în spatele liderului Juventus

lazio

20.11.2016, 19:01
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Cu Radu Ştefan integralist, Lazio a bifat a opta etapă consecutivă fără înfrângere în Serie A TIM. Jucătorii lui Simone Inzaghi au început în atac meciul de pe propriul teren cu Genoa, iar după 11 minute a venit şi golul. Felipe Anderson a deschis scorul si gazdele au intrat cu avantaj minim la vestiare.

Genoa a început mai motivată repriza a doua - Lucas Ocampos a marcat în minutul 52. Oaspeţii nu s-au bucurat prea mult pentru golul egalizator. Felipe Anderson a scos penalty după un duel cu Orban. Biglia a transformat şi a refăcut avantajul gazdelor.

Wallace a stabilit scorul final, 3-1, în minutul 65. Genoa are o singură victorie în ultimele cinci etape, în timp ce Lazio este neînvinsă de peste două luni, în competiţia internă.

Echipele

Lazio (4-3-3): Strakosha - Basta, Wallace, Radu, Lulic - Parolo, Biglia (Murgia 83), Milinkovic-Savic (Cataldi 70) - Anderson, Immobile, Keita (Gabarron 73)

Antrenor: S. Inzaghi

Genoa (3-4-3): Perin - Izzo, Burdisso, Orban - Edenilson, Rincon, Veloso, Laxalt - Rigoni (Ninkovic 46), Pavoletti (Simeone 61), Ocampos (Pandev 80)

Antrenor: I. Juric

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

”Războiul lumilor”. FCSB a refuzat 7 milioane pe Alibec, Lazio nu a vrut 70 de milioane pe Milinkovic-Savic

alibec si Milinkovic-Savic

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Roș-albaștrii n-au scăpat de Immobile! Când va reveni atacantul în primul 11 al lui Lazio

FOTBAL:ANTRENAMENT OFICIAL FC STEAUA BUCURESTI MECI FC LUGANO, LIGA EUROPA (27.09.2017)

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa