ianis

Conducerea Fiorentinei, pusă la zid! ”E normal ca Hagi să fie nemulțumit”

Lazio va disputa un meci fără galerie! Ce s-a întâmplat la partida cu Sassuolo

var juventus

"Relaţie" agitată între Juve şi VAR. Un oficial bianconero, sancţionat pentru că a criticat arbitrajul video

lazio galerie
Lazio, peste 1200 de fani la Bucureşti, contra FCSB-ului

03.10.2017, 16:29
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 26 februarie, 17:30, Digi Sport 1)

Galeria lui Lazio, ”Curva Nord”, nu va putea pătrunde pe Olimpico la următorul meci al echipei favorite, după ce a scandat cântece rasiste, în meciul din acest weekend, cu Sassuolo.

Biancocelesti au trecut de emilieni cu 6-1, dar Federația Italiană a întocmit un raport, după ce în timpul partidei, ”între 2.000 și 5.449 de fani” au fost vinovați de rasism, în minutele 31 și 77 ale partidei.

Cântecele s-au îndreptat către Claud Adjapong și Alfred Duncan și au fost auzite și de toți cei trei observatori trimiși la meci de către Federație.

Un anunț al crainicului de pe Olimpico s-a auzit în minutul 38 al meciului. Acesta i-a rugat să înceteze, pentru că riscă întreruperea meciului. Și arbitrul Fabio Maresca a notat în raport că au existat cântece rasiste.

Următorul meci pe care Lazio îl va disputa pe teren propriu va fi cel cu Cagliari.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video Sassuolo - Lazio 0-3. Fosta adversară a FCSB-ului a revenit pe podium în Serie A

sassuolo lazio

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Video De aia îl vor Man. United şi Real Madrid! Milinkovic-Savic a marcat unul dintre golurile weekend-ului în Europa

milinkovic savic sassuolo

FCSB a ieşit din Europa cu un record negativ în istoria clubului. Înfrângerile la scor, constante în ultimii ani