profimedia-0826193176
Neașteptat! Adversarul României de la EURO, gata să preia un club uriaș al Europei
AC Milan vs AC Monza - Serie A 2023/24 - 17/12/2023 Tommaso Pobega of AC Milan (2L) injured seen with Mike Maignan of AC
Milan, gata să-și vândă cele două vedete! Prețul: 200.000.000€
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
Play-out

Milan - SPAL 2-1. Higuain a marcat după aproape două luni de pauză!

29.12.2018, 23:26

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

AC Milan s-a impus în ultimul meci al anului din Serie A, pe San Siro, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, în fața lui SPAL, cu 2-1A fost meciul în care Higuain a reușit să marcheze după o pauză de aproximativ două luni, de la sfârşitul lui octombrie, al 8-lea său gol în acest sezon.

Scorul a fost deschis de oaspeți, la prima lor acțiune mai periculoasă, prin Petangna, în minutul 13. Doar trei minute s-au bucurat elevii lui Semplici, pentru că mijlocașul Castillejo a restabilit egalitatea printr-o reluare cu exteriorul.

Golul ivbăvitor al Milanului a venit de la Higuain, în minutul 64. În urma acestui rezultat, Milan termină anul 2018 pe locul 5, cu 31 de puncte, la o lungime în urma lui Lazio.

Echipele de start:

MILAN: Donnarumma - Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko - Suso, Calhanoglu, Castillejo - Higuain

SPAL: Gomis - Bonifazi, Cionek, Felipe, Costa - Dickmann, Schiattarella, Kurtic, Missiroli - Petagna, Antenucci

VIDEO Golurile partidei Milan - SPAL 2-1

• min. 90

FINAL. Milan învinge și termină anul 2018 pe locul 5 în Serie A, cu 31 de puncte, la un punct în urma lui Lazio.

• min. 64

GOOOL MILAN! Higuain își aduce echipa în avantaj! Argentinianul marchează pentru prima dată după două luni!

• min. 16 Video

GOOOL MILAN! Castillejo prinde un exterior, cu stângul, din interiorul careului și egalează!