Radu Drăgușin așteaptă cu nerăbdare duelul cu Dusan Vlahovic: ”Îi plac foarte mult aceste provocări”
articol scris de Digi Sport18.03.2022, 23:09
Radu Drăgușin (20 ani), împrumutat de Juventus Torino la Salernitana, are șansa de a-și înfrunta clubul de care aparține, duminică, 20 martie, de la ora 16, într-o partidă din etapa a 30-a din Serie A, dacă va fi introdus pe teren de antrenorul Davide Nicola.
![Radu Dragusin](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDMl/MkYxOCUyRjE0Nzc2MzFfMTQ3NzYzMV9w/cm9maW1lZGlhLTA2NjY1ODgxMzUuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTMxYTJh/Zjg5ZTU2MGYxZjhhMGYwODMwMjEzMGUyNDQ0.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Partida va fi transmisă în direct pe Digi Sport 3, dar și în aplicația Digi Sport pentru abonații DIGI RCS&RDS.
Radu Drăgușin vrea să joace contra lui Juventus Torino!
Tânărul fundaș român nu se teme de confruntarea cu formația care l-a transferat în Italia, de la Regal Sport București, și s-a declarat nerăbdător să-și măsoare forțele cu noua senzație a fotbalului european, sârbul Dusan Vlahovic.
Impresarul său, Florin Manea, a recunoscut că a discutat cu fotbalistul, iar acesta este bucuros că o poate înfrunta pe ”Bătrâna Doamnă”, deoarece îi plac advesarii dificili. În plus, impresarul susține că Radu Drăgușin se va întoarce la Juventus din vară, apoi se va lua o decizie legată de situația sa.
”A mai jucat o dată contra lui Juventus, în tricoul Sampdoriei. Sper să îl văd în teren. Este conștient că va trebui să dea totul, chiar dacă are un respect profund pentru culorile `bianconeri`. Radu se gândește doar să meargă bine cu Salernitana. Va fi un test bun pentru el”, a declarat Florin Manea pentru tuttojuve.com
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Dusan Vlahovic, în ciuda faptului că este atât de tânăr, este deja un jucător foarte important. Este foarte puternic, nu va fi ușor să-l oprească Am vorbit despre acest lucru cu el, dar mi-a spus că abia așteaptă duelul. Îi plac foarte mult aceste provocări”, a adăugat impresarul.
”În vară se va întoarce la Juventus, apoi vom vorbi despre viitorul lui la club. Radu are mereu în vedere culorile lui Juventus. Este echipa pe car a ales-o și la care dorește să evolueze în viitorul apropiat. Calea pe care o urmează este excelentă. Ne-am propus vreo 20 de jocuri și am ajuns la 18. Scopul său este să încheie sezonul în cel mai bun mod posibil”, a conchis impresarul.
În acest sezon, Radu Drăgușin a bifat 13 prezențe în Serie A pentru Sampdoria și 5 pentru Salernitana.
Etichete: juventus , digi sport , florin manea , salernitana , radu dragusin
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...