chiriches sassuolo

Răsturnare de situaţie în cazul lui Chiricheş. Şefii lui Napoli l-au informat chiar azi

Video Verona - Inter 1-2. Perisic și-a salvat echipa după eroarea lui Handanovic

buffon juve

Buffon a dezvăluit secretul longevităţii sale la Juventus

perisic

31.10.2017, 00:05

Inter este la două puncte în spatele lui Napoli după victoria la limita, 2-1, de pe terenul Veronei. Perisic a semnat succesul nerrazzurrilor cu un șut de senzație.

Inter se menține aproape de liderul Napoli după ce s-a impus în deplasare la Verona. Borja Valero a deschis scorul pentru trupa lui Spaletti din centrarea lui Candreva, în minutul 36.

Icardi a încercat desprinderea, dar șutul sau a trecut puțin peste transversală, în minutul 48. L-a imitat Cerci la poarta cealalta, peste șase minute.

Atacantul Veronei a reclamat apoi un fault în careu la intervenția lui Handanovic, din minutul 55, iar cu ajutorul tehnologiei video, arbitrul i-a dat dreptate. Fost atacant la Inter și Milan, Giampaolo Pazzini a adus egalarea pe Bentegodi, în minutul 59, după ce a intrat pe teren, în locul lui Kean, chiar înainte de executarea penalty-ului.

Bucuria gazdelor a fost de scurtă durată. Perisic a stabilit scorul final, 2-1 pentru Inter cu o torpilă care nu i-a dat nicio șansă portarului Nicolas, în minutul 67.

După victoria din ultimul meci al etapei a 11-a, nerazzurrii au revenit pe locul al doilea, la două puncte în urma liderului Napoli și la un punct în fața lui Juventus, a treia clasată. Echipa din Milano are cel mai bun start de sezon din istoria sa în Serie A, cu 29 de puncte în primele 11 etape.

Echipele:

Verona: Nicolas - Romulo, Heurtaux, Caracciolo, Souprayen - Verde, Fossati, Bessa (Zuculini, 64), Fares - Cerci (Lee, 79), Kean (Pazzini, 58).
Antrenor: Fabio Pecchia.

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo - Vecino, Gagliardini - Candreva (Brozovic, 74), B. Valero (Cancelo, 78), Perisic - Icardi (Eder, 86).
Antrenor: Luciano Spalletti.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

fata lui figo 1

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Fiorentina - Inter 1-1. Simeone a egalat pentru toscani în prelungiri

simeone inter

Video AC Milan - Inter 1-0. Cutrone a dus echipa lui Gattuso în semifinalele Cupei, după prelungiri