inter genoa

Video Inter - Genoa 1-0. Victorie chinuită a nerazzurrilor

Video Verona - Lazio 0-3. Cu Ștefan Radu integralist, capitolinii au făcut spectacol pe Bentegodi

fiorentina atalanta

Video Fiorentina - Atalanta 1-1. Bergamascii au salvat un punct în ultimele secunde

verona lazio

24.09.2017, 20:27
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 26 februarie, 17:30, Digi Sport 1)

Lazio a facut scor cu Hellas, chiar la Verona și a urcat pe locul patru în Serie A TIM. A fost 3-0 pentru trupa lui Simone Inzaghi, care l-a avut pe teren 90 de minute pe românul Ştefan Radu.

Venită după primul eșec al sezonului, 1-4 acasă cu Napoli, trupa lui Simone Inzaghi, cu Ștefan Radu titular, a deschis scorul în minutul 24. Penalty-ul scos de Marusic a fost transformat cu precizie de Ciro Immobile.

Cu cinci minute înainte de pauză, Immobile a realizat dubla, după acțiunea finalizată cu un șut imparabil. A fost al optulea gol din actuala stagiune pentru atacantul lui Lazio.

Verona putea reveni în joc în finalul primei reprize - Strakosha a scos de pe linia porții mingea șutată de Zaccagni.

Lazio a dat lovitura de grație în minutul 60 prin muntenegreanul Adam Marusic: a fructificat pasa lui Immobile și a înscris primul lui gol în Serie A TIM după transferul de la Oostende. Rezultat final: Verona - Lazio 0-3.

Echipele:

Verona: Nicolas - Romulo, Caracciolo, Heurtaux, Souprayen (Cerci, 46) - Fossati, B. Zuculini, Zaccagni (Kean, 46) - Bearzotti, Valoti (Lee, 71)), Pazzini.
Antrenor: Fabio Pecchia.

Lazio: Strakosha - Patric, Luiz Felipe, S. Radu - Marusic, Parolo, L. Leiva (Di Gennaro, 83), Lulic, J. Lukaku (Murgia, 67) - Luis Alberto (Caicedo, 71) - Immobile.
Antrenor: Simone Inzaghi.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video Sassuolo - Lazio 0-3. Fosta adversară a FCSB-ului a revenit pe podium în Serie A

sassuolo lazio

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Video De aia îl vor Man. United şi Real Madrid! Milinkovic-Savic a marcat unul dintre golurile weekend-ului în Europa

milinkovic savic sassuolo

FCSB a ieşit din Europa cu un record negativ în istoria clubului. Înfrângerile la scor, constante în ultimii ani