Portarul-record rămâne la Inter. Handanovic și-a prelungit contractul

VIDEO Genoa – Sampdoria 2-3. Spectacol total în Derby della Lanterna

O nouă şansă pentru Chiricheş. Declaraţia care îi dă speranţe românului

genoa

06.01.2016, 00:15

Derby della Lanterna, ediţia 111, a produs spectacol total pe Marassi.

Oaspeţii au prelaut conducerea în minutul 18 cu golul lui Soriano, după o pasă a lui Cassano pe care Burdisso nu a putut să o blocheze. Doria şi-a dublat avantajul în finalul primei reprize graţie internaţionalui italian, Eder ('39).

Trupa lui Montella a început perfect repriza secundă, iar Soriano a semnat dopietta, servit din nou de Cassano. Grifonul genovez nu a capitulat, iar Pavoletti a redus din diferenţă în minutul 69. Gazdele puteau înscrie din nou un minut mai târziu, însă Lazovic a ratat o şansă uriaşă. Fanii lui Genoa au sperat că favoriţii pot obţine o remiză miraculoasă după încă un gol marcat de Pavoletti ('81), dar băieţii lui Gasperini n-au mai avut forţa să înscrie şi golul 3. Genoa ajunge astfel la cinci înfrângeri consectuive, în timp ce Sampdoria leagă pentru prima dată două victorii cu Montella pe bancă.

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...

Video Genoa - Sampdoria 0-2. Trei victorii la rând în derby pentru prima oară în peste 60 de ani