sousa genoa fiorentina

VIDEO Antrenorul Fiorentinei, eliminat la fel ca Dan Alexa, pentru un gest stupid

VIDEO Pogba a arătat de ce e cel mai dorit jucător din Europa. Două faze superbe, cu Chievo

higuain r

VIDEO Higuain, meciul și golul! Cu 22 de goluri, Toni, Icardi și Immobile au fost golgheterii sezonului

POGBA

31.01.2016, 18:16
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO. Chievo - Juventus 0-4. Paul Pogba este unul dintre cei mai doriţi jucători din Europa şi mijlocaşul francez şi-a demonstrat încă o dată clasa, în meciul de la Verona, unde a marcat un gol, a furnizat o pasă decisivă şi a fost aproape de o reuşită de vis.

În minutul 67, jucătorul de 22 de ani a luat o acţiune pe cont propriu, a driblat doi adversari şi a stabilit scorul final, după o execuţie cu efect, la care portarul Albano Benjamin Bizzarri nu a putut să intervină.

VIDEO CU GOLUL LUI POGBA

În prelungirile partidei, viitorul adversar al României de la Euro a fost aproape de unul dintre golurile campionatului: a primit o pasă de peste 50 de metri, a preluat mingea cu călcâiul, la limita careului şi a şutat în forţă, dar mingea a lovit încheietura barelor.