Ce au remarcat turcii la Marius Șumudică, după înfrângerea cu Ankaragucu
articol scris de Digi Sport27.11.2023, 07:52
Sâmbătă, Gaziantep a cedat cu scorul de 0-1 în fața celor de la Ankaragucu, într-un meci din etapa cu numărul 13 din Turcia.
![bucurie marius sumudica](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMDcl/MkYwNCUyRjEyMDI5NzBfMTIwMjk3MF9i/dWN1cmllLW1hcml1cy1zdW11ZGljYS5q/cGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9OTU5/YmVhMGQ2YmVhMzNkZDkwYWFlYmE5ZjUwOTU2Zjg=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În urma acestui rezultat, Gaziantep ocupă locul 12 în clasament, cu 15 puncte acumulate. De cealaltă parte, Ankaragucu se situează pe o poziție mai sus, 11, și are 16 puncte.
Gaziantep, primul eșec pe teren propriu de la revenirea lui Șumudică
Rezultatul din meciul cu Ankaragucu i-a adus lui Marius Șumudică primul eșec pe teren propriu din momentul în care a revenit la Gaziantep. Despre acest aspect au vorbit și jurnaliștii turci, care au remarcat că antrenorul român a fost destul de supărat la finalul meciului.
"Antrenorul celor de la Gaziantep, Marius Șumudică, a suferit o înfrângere pe propriul stadion după 18 săptămâni.
Șumudică, care nu a avut nicio înfrângere pe teren propriu timp de 18 săptămâni, după ce a preluat mandatul de pe banca echipei, a întrerupt aceasta statistică împotriva lui Ankaragücü. Antrenorul român nu a putut sta nemișcat pe tot parcursul meciului și a fost foarte supărat după înfrângere", au notat turcii.
- În cele 10 meciuri disputate din momentul revenirii la Gaziantep, Marius Șumudică a reușit să obțină nu mai puțin de șase victorii și patru eșecuri
Ce a declarat Emre, după ce l-a învins pe Șumudică
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Revenit la începutul lunii septembrie la Gaziantep, Marius Șumudică a preluat echipa de pe penultimul loc în clasament și a reușit să o ducă până pe poziția a 12-a. Mai mult, antrenorul reușise să nu piardă niciun meci pe teren propriu, până astăzi, atunci când formația lui Olimpiu Moruțan s-a impus la limită.
La finalul meciului, celebrul Emre Belozoglu, fostul mijlocaș al Turciei, a evidențiat acest lucru și a spus că se bucură pentru că i-a provocat lui Marius Șumudică primul eșec pe teren propriu.
"Șumudica a fost învins acasă pentru prima dată. Ne bucurăm că am reușit noi acest lucru", a spus Emre.
- Galatasaray, Inter, Fenerbahce și Newcastle sunt formațiile pentru care a evoluat Emre ca fotbalist
- 101 de selecții și 9 goluri sunt cifrele lui Emre la naționala Turciei
Etichete: turcia , sumudica , gaziantep
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)