Ponor și Drăgulescu, în finale, în etapa de Cupă Mondială de la Doha

catalina ponor doha

O nouă medalie cucerită de Cătălina Ponor la Cupa Mondială, la Doha

ponor dragulescu

23.03.2017, 21:29

Marian Drăgulescu s-a calificat, joi, în finala de la sărituri, în concursul de Cupă Mondială la gimnastică artistică de la Doha (Qatar), în timp ce Cătălina Ponor s-a calificat în finala de la bârnă, dar a ratat-o pe cea de la sol.

Drăgulescu a obţinut a patra medie în calificările de la sărituri, 14,366, după 14,566 la prima încercare şi 14,166 la a doua. Cea mai mare medie a avut-o Ie Tanh Tung (Vietnam), 14,750, urmat de armeanul Artur Davtian, 14,716, şi australianul Christopher Remkes, 14,416.

Cătălina Ponor a obţinut a doua notă la bârnă în calificări, 13,766, devansată de chinezoaica Liu Tingting, 13,933. Olivia Cîmpian a ocupat locul 14 (din 19 sportive), cu 11,800.

În calificările de la sol, Cătălina Ponor s-a clasat doar pe locul 11, cu 11,966, fiind a treia rezervă în finală. Olivia Cîmpian a fost a 12-a (din 19), cu 11,833.

Miercuri, Marian Drăgulescu s-a calificat în finala de la sol de pe poziţia a treia, devansat de elveţianul Pablo Braegger, 14,133, şi de taiwanezul Chia-Hung Tang, 14,000.

Pe 19 martie, Cătălina Ponor a câştigat finalele de la bârnă şi sol, la concursul de Cupă Mondială de la Baku (Azerbaidjan).

Vineri este programată finala masculină de la sol (Drăgulescu), iar sâmbătă se vor desfăşura finalele de la sărituri masculin (Drăgulescu) şi bârnă (Ponor).

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Argentinienii vor Cupa Mondială cu orice preţ. Îi cer lui Messi să joace mai puţin pentru Barcelona

messi cupa mondiala 2014

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

"Cupa Mondială nu e cobai!" FIFA vrea să introducă VAR la CM 2018, iar Blatter deja critică decizia