A venit "nota de plată" pentru Mihaela Evi, după meciul în urma căruia s-a plâns de "mizeriile" din handbal
articol scris de Digi Sport30.09.2022, 08:21
Mihaela Evi (34 de ani) a anunțat că se retrage din handbal după ce a trăit ”o mare mizerie” la meciul dintre echipa sa, Gloria Bistrița 2, și Arena Tg. Mureș (37-37).
![mihaela-evi1](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDQl/MkYyOCUyRjE0OTk1MjJfMTQ5OTUyMl9t/aWhhZWxhLWV2aTEuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTczYjQ4OTdiNDQ0MGIyYTcxNDk4NDEwOTJkMmY3N2Vi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Mihaela Evi, sancționată de FRH
Galerie Foto
Antrenoarea, care în vara trecută a fost secund la naționala de tineret, a protestat la mai multe decizii ale arbitrilor și a fost trimisă în tribună.
Conform Mihaelei Evi, au fost 28 de greșeli ale cuplului de arbitri Dan Pavel și Radu Pentea din Zalău împotriva echipei sale.
Site-ul Federației Române de Handbal a anunțat sancționarea antrenoarei echipei secunde a Gloriei Bistrița cu amendă și suspendare de două meciuri.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Sancționarea antrenoarei echipei CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud, Evi Mihaela, cu penalitate pecuniară în cuantum de 700lei, data limită de achitare 27.10.2022, și suspendarea din activitatea handbalistică pentru 2 jocuri începand cu data de 28.09.2022, conform art. 55.4 din RD, pentru comportament nesportiv grosolan față de oficialii jocului.", se arată pe site-ul oficial al FRH.
Mihaela Evi a anunțat că se retrage din handbal
Galerie Foto
Mihaela Evi (34 de ani) a fost nevoită să renunțe la cariera de handbalistă la doar 20 de ani, din cauza problemelor de sănătate, însă a devenit ulterior una dintre cele mai apreciate antrenoare din România, la nivel de juniori.
După meciul din liga a doua de handbal feminin dintre echipa secundă a Gloriei Bistrița și Arena Tg. Mureș, Mihaela Evi a anunțat că se retrage din handbal.
"După ce au făcut mizeria asta la jocul de sâmbătă, cei doi arbitri au avut tupeul să îmi facă și raport. Că doar handbalul e al lor și au voie să facă ce vor fără să fie pedepsiți", a scris Mihaela Evi, pe Facebook, unde a postat și imaginile de la meci.
Mihaela Evi l-a atacat și pe președintele federației de handbal, Constantin Din: "Mulțumesc Constantin Din Handbal. Și pentru asta, dar și pentru presiunea și problemele pe care mi le-ați creat astă vară, când încă eram antrenoarea lotului național de tineret. Atunci nu m-ați putut face să renunț la handbal, dar uite că acum da. Mi-e scârbă și îmi ajunge! Pentru mine astăzi s-a încheiat munca de jos în folosul handbalului! Să o facă șmecherii", a mai scris Mihaela Evi.
Etichete: gloria bistrita , mihaela evi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...