csm bucuresti supercupa 1

CSM București a câștigat Supercupa României! Cristina Neagu a cucerit primul trofeu încă de la meciul de debut

Video Corona Brașov - HCM Rm. Vâlcea 23-22. Meci decis la ultima fază, în debutul ligii feminine

Gullden CSM

Video Unirea Slobozia - CSM Bucureşti 29-37. Campioana a făcut spectacol la debut. Gullden, în mare formă!

21314448 1018924321583230 4236472815326962505 n

05.09.2017, 22:35
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Partidă spectaculoasă și echilibrată în debutul ligii feminine de handbal, între Corona Brașov și HCM Râmnicu Vâlcea, câștigată la limită de ardelence, scor 23-22.

Handbalistele din Brașov s-au distanțat la două goluri în prima repriză, 7-5, numai că până la pauză vâlcencele au egalat, scor 11-11. În repriza a doua, fetele de la HCM au dat senzația că se pot impune, au condus cu 14-13, dar Brașovul a revenit și s-a distanțat din nou la două goluri, 17-15.

Finalul partidei a fost unul palpitant. Sportivele din Vâlcea au ratat un 7 metri, astfel că handbalistele de la Corona s-au impus cu 23-22.

”A fost foarte greu cu această echipă a HCM-ului, mult schimbată în bine. Ne dorim ca și noi să creștem în valoare de la joc la joc”, a spus Costică Buceschi, antrenorul Coronei.

Și Bianca Tiron a recunoscut că startul de sezon nu prinde Corona în cea mai bună formă.

”Este un început foarte greu, am avut mari emoții, dar am reușit să ne mobilizăm și a ieșit totul bine”, a spus Tiron, pentru Digi Sport.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Corona - Progym 6-1. Victorie la scor a braşovenilor

Corona Brasov hochei

PASTILA DE LIMBĂ. Din cugetările unei blonde fatale

CSM Roman - Corona Braşov 23-22. Al treilea eşec al Coronei în ultimele patru etape

CSM-Roman-Corona-Brasov

Video HC Zalău - Corona Braşov 16-20. Formația oaspete și-a păstrat invincibilitatea în campionat