csm-1

Video CSM Bucureşti - SCM Craiova 33-25. "Tigroaicele", la a 4-a victorie a sezonului

Video Dinamo, prea puternică pentru Zaporoje. "Vrem să avansăm în turul următor"

Gullden

Video Golghetera Ligii Campionilor, spectacol cu SCM Craiova. Pasă de gol cu spatele

handbal dinamo

29.09.2016, 21:30
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Victoria lui Dinamo din grupele Ligii Campionilor cu Zaporoje, 35-31, s-a născut greu. "Alb-roşiii" s-au dezlănţuit în partea secundă, dar declicul s-a produs în finalul primei reprize. Gazdele au marcat 6 goluri la rând în doar 5 minute.

"Ne-am concentrat mai bine la finalizare. Ne-am apărat bine şi ultimele 10 minute, în care am revenit în prima repriză", a spus Dan Savenco.

"Nu am început foarte bine. Ne-a fost puţină teamă de această competiţie şi de adversar. Am fost puternici în apărare. Am marcat aşa cum ar fi trebuit şi am luat două puncte", a adăugat Jakov Vrankovic.

"Alb-roşiii" abia s-au încălzit în actuala ediţie a Ligii Campionilor - au în continuare foame de victorie, după 11 ani de absenţă din cea mai importantă competiţie europeană.

"Vrem să avansăm în turul următor. Credem în noi şi mergem la victorie la fiecare meci", a mai spus Vrankovic.

În grupa D, dinamovistii mai au de jucat cu Beşiktaş, Nantes şi U Minho.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Gabi Torje îi răspune lui Becali. "Reclama te face important"

torje

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Nistor știe care va fi marea problemă a rivalilor în derby: "S-a văzut și la meciul cu CFR"