elisei accidentare

Video Accidentare groaznică pentru Valentina Elisei! Extrema va reveni pe teren abia peste 6 luni

Video Dobrogea Sud - Dunărea Călărași 25-22. Gazdele au trecut pe primul loc în Liga Națională

potaissa odorhei

Video HC Odorhei - Potaissa Turda 31-31. Derby ardelean echilibrat

Dobrogea handbal

30.09.2016, 22:03
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Dobrogea Sud a urcat temporar pe primul loc în campionat după victoria cu 25-22 în fața Dunării Călărași, în etapa a șasea a Ligii Naționale de handbal masculin.

Gazdele au preluat inițiativa încă din start și în minutul 20 conduceau cu 11-5. Cei de la Dunărea au revenit formidabil și au egalat la 12, iar echipa din Constanța a intrat la pauză doar cu un gol avantaj, 13-12.

Scenariul s-a repetat în partea secundă, în care oaspeții au încercat să limiteze diferența de pe tabelă. Succes meritat al celor de la Dobrogea Sud, 25-22, care acumulează 15 puncte, la fel ca Dinamo. Campioana are, însă, un meci mai puțin disputat.

Sursă foto: Contul de Facebook HC Dobrogea Sud Contanța

Incidentul s-a petrecut la Logoj.

Politehnica Timișoara - Dobrogea Sud 24-23. Bănățenii rămân neînvinși acasă, după un final dramatic de meci

handbal timisoara

În ce condiţii au dreptul poliţiştii să intre cu forţa într-o locuinţă

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte