humet

Întăriri pentru naţională! Un spaniol şi-a depus actele pentru obţinerea cetăţeniei

Video HC Dobrogea Sud - HC Reşiţa 30-22. Oaspeţii s-au consolat cu golul meciului

csm

Video HC Zalău - CSM Bucureşti 17-31. Isabelle Gullden, în formă de zile mari

hc dobrogea

13.09.2016, 22:54
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

HC Dobrogea Sud a câştigat cu 30-22 partida de pe teren propriu cu HC Reşiţa, din etapa a treia a Ligii Naţionale de handbal masculin. Reuşita meciului i-a aparţinut însă unui jucător al oaspeţilor.

Handbaliştii antrenaţi de Djordje Cirkovic au dominat încă din start disputa şi, după un sfert de oră de joc, conduceau cu 8-2.

Buricea a fost de neoprit şi gazdele şi-au construit un avantaj de 9 goluri până la pauză.

Adversarii au punctat doar la impresia artistică - Rohozneanu a înscris cu o execuţie de la 17 metri, când echipa sa era în dublă inferioritate numerică.

Chiar dacă portarul Reşiţei a reusit 12 parade, HC Dobrogea Sud s-a impus cu 30-22. Buricea, cu 8 goluri, a fost cel mai bun marcator al confruntării.

Sursa foto: Facebokk/HC Dobrogea Sud Constanta

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde