collage bella

Video Exclusiv Bella Gullden, antrenament special alături de logodnic, înaintea meciului cu Midtjylland

Video HC Dobrogea Sud - Potaissa Turda 37-28. Constănţenii, lideri la finalul turului

dinamo handbal

Video Victorie pentru Dinamo în Liga Campionilor

captura handbal dobrogea

17.11.2016, 21:02
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Handbaliştii de la Dobrogea Sud au încheiat turul campionatului pe primul loc, după victoria lejeră cu Potaissa Turda, scor 37-28.

În direct la Digi Sport, Dobrogea Sud s-a distanţat în clasamentul Ligii Naţionale masculine, după victoria de pe teren propriu cu Potaissa Turda, din etapa a 12-a.

Oaspeţii au rezistat doar în primul sfert de oră, iar la pauză constănţenii aveau 4 goluri avans, scor 19-15.

În partea a doua a întâlnirii, echilibrul s-a rupt definitiv, iar gazdele au condus şi la 11 goluri diferenţă, profitând şi de eliminările din tabăra adversă.

S-a încheiat 37-28 pentru Dobrogea Sud, care va termina turul pe prima poziţie a clasamentului.

Într-un meci cu 14 eliminări, dintre care un cartonaş roşu direct, Dalibor Cutura a fost golgheterul, cu 6 goluri.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde