Motor Dinamo

Video Zaporoje - Dinamo 35-27. Campioana României, eliminată din Liga Campionilor!

Kadetten - Wisla Plock 27-25. Ghionea a marcat 3 goluri, dar echipa lui tremură pentru calificare

handbal psg

Video PSG - Veszprem 28-24. Campioana Franţei rămâne lider în grupa A

Kadetten Wisla

26.11.2016, 23:47
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

După două victorii consecutive, Vali Ghionea și Wisla Plock au călcat din nou greșit în grupa A din Liga Campionilor. Internaționalul român și-a trecut în cont 3 goluri, însă polonezii au cedat cu 25-27 în deplasarea de la Kadetten, echipă fără punct obținut în 7 etape.

Wisla a codus timp de 45 de minute, însă a cedat complet inițiativa în ultimul sfert de oră. Elvețienii antrenați de fostul tehnician al Minaurului, Lars Walter, s-au impus la două goluri diferență și complică calculele pentru ocuparea locul 6 în grupă, ultimul care asigură accederea în următoarea fază.

Wisla este pe locul 6, însă mai are doar un punct în fața celor de la Silkeborg și un meci în plus disputat. Totuși, danezii au o deplasare foarte grea, pe terenul Barcelonei.