HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu
Cristina Neagu la un meci CSM Rapid
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița
February 25, 2024, Sfantu Gheorghe,Romania, Superliga Season 2023-2024, Stage 27, SEPSI OSK vs FC Universitatea Cluj, Se
Marius Ștefănescu a auzit de suma de 10.000.000€ și a reacționat: ”Dau eu un euro, ca să plec”
LIVE Stirile Digi Sport

Video Liga Campionilor | Barcelona-Dinamo 36-32. Eșec onorabil pentru "dulăii" lui Pascual în fața deţinătoarei trofeului

14.10.2021, 22:40

Dinamo a încheiat cu fruntea sus cea mai dificilă deplasare din Liga Campionilor, competiţie la care participă în premieră.

HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-LOMZA VIVE KIELCE, LIGA CAMPIONILOR (16.09.2021)
Xavier Pascual, antrenorul lui Dinamo / Foto: Sport Pictures
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Handbaliștii din Ștefan cel Mare au pierdut cu 32-36 meciul cu Barcelona, deținătoarea trofeului.

Ovaționat de publicul de la Palau Blaugrana, Xavi Pascual și-a dorit enorm să-și învingă fosta echipă, cea de care s-a despărțit după 12 ani și 3 Ligi ale Campionilor.

Însă catalanii au dominat jocul din start, distanțându-se în prima repriză și la 7 goluri. Apărarea spaniolilor a funcționat perfect, iar Dika Mem a trimis adevărate torpila la poarta dinamoviștilor, apărată de algerianul Ghedbane.

Motor - Dinamo, joi, 21 octombrie, 19.45, Digi Sport 2

A fost un avantaj de 5 goluri, 19-14, după prima repriză. Tot catalanii au impus ritmul, au condus și la 9 goluri diferență, dar Dinamo a revenit pe final și s-a apropiat la 4 puncte.

Valenti Ghionea a fost cel mai bun marcator al ”dulăilor” cu 7 goluri, secondat de Mamdouh și Nantes, fiecare cu câte 4 goluri.

Dinamo rămâne cu o singură victorie în Grupa B a Ligii Campionilor, cea din prima rundă, contra lui Vive Kielce. Barcelona urcă pe primul loc, cu 3 victorii în 4 partide.

Pentru campioana României urmează duelul din Ucraina cu Motor Zaporozhye, una dintre contracandidatele la calificarea în optimi.

Barcelona - Dinamo 36-32

UPDATE Minutul 60: Final de meci, Barcelona se impune cu 36-32.

UPDATE Minutul 51: Dinamo încearcă să nu piardă la scor - Mamdouh înscrie din pasa lui Nantes, scor 33-27 pentru Barcelona.

UPDATE Minutul 44: Scorul ia proporții în Palau Blaugrana. Dika Mem marchează pentru 29-20. Are 9 goluri din 9 aruncări!

UPDATE Minutul 37: Contraatac Dinamo și Gurbindo înscrie al doilea său gol din acest meci, scor 23-18 pentru gazde.

UPDATE Minutul 31: A început repriza secundă.

UPDATE Minutul 30: Dinamo este condusă la o diferență de 5 goluri după prima repriză, scor 19-14 pentru Barcelona. Humet Gaminde a redus din handicap înainte de pauză.

UPDATE Minutul 15: La jumătatea primei reprize, Barcelona conduce cu 10-6, după golul dinamovistului Nantes Campos.

UPDATE Minutul 9: Portarul lui Dinamo, Ghedbane, reușește trei parade consecutive și Barcelona nu se detașează pe tabelă, scor 6-3.

UPDATE Minutul 4: Primul gol pentru dinamoviști! Extrema Ghionea a întrerupt seria de 3 goluri înscrise de catalani.

UPDATE Ora 21.45 A început partida.

Dinamo are o victorie şi două înfrângeri în Liga Campionilor

În celalalte partide disputate până acum de Dinamo în Liga Campionilor, echipa roş-albă are o victorie, 32-29 cu Kielce, şi două înfrângeri, 30-42 cu PSG şi 26-27 cu Porto.

Contra portughezilor, dinamoviştii au lovit bara în ultima secundă şi oaspeţii au câştigat la Bucureşti, în Sala Polivalentă.

Clasamentul Grupei B

Etichete: liga campionilor handbal , barcelona-dinamo , cs dinamo , xavier pascual

FOTO. A defilat în costum de baie și a câștigat un concurs de frumusețe. Cum arată femeia de 60 de ani

Alejandra Marisa Rodríguez, avocată și jurnalistă în vârstă de 60 de ani, din Buenos Aires, a...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756

Hermannstadt dă lovitura: 1.300.000€
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Live Video&Text UTA Arad - Oțelul Galați 0-0, ACUM pe DGS 1. Duel tare la vârful play-out-ului
FOTBAL: AFC UTA ARAD - ACS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2023)
RUGBY:SCM USV TIMISOARA-DINAMO BUCURESTI, FINALA CUPEI ROMANIEI (6.04.2024)
Video Bjerringbro Silkeborg - Dinamo 24-27. Performanță extraordinară! ”Dulăii”, în sferturile EHF European League!
dinamo
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Salarii extraordinare pentru jucătorii echipei care a promovat deja în Superliga. Ce bani vor încasa în prima ligă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
O sportivă celebră devine moderatoare la TVR. Ce emisiune va prezenta aceasta
Video Dinamo - Skjern 28-27. ”Dulăii”, victorie uriașă în sferturile de finală ale EHF European!
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SKJERN HANDBOLD, EHF EUROPEAN LEAGUE (23.04.2024)

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”