lecusanu

Lecuşanu promite modificări la FRH: "Lumea handbalului e dezbinată"

Video Măgura Cisnădie - HC Zalău 25-22. Tadici a primit cartonaș galben, după ce a dat din nou recital

Frafjord CSM Bucuresti

Cea mai valoroasă jucătoare a etapei trecute din Liga Campionilor este de la CSM Bucureşti

Tadici
Tadici a protestat din nou vehement la adresa arbitrilor

07.02.2018, 20:00
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Măgura Cisnădie își continuă parcursul de excepție în Liga Florilor, după ce a câștigat derby-ul Ardealului cu HC Zalău, 25-22, urcând, astfel, pe locul 3.

Echipa lui Tadici venea după victoria de senzație din Cupa EHF, 25-22 cu Larvik, care a adus o calificare spectaculoasă în sferturile competiției. Zalăul a acuzat oboseala din meciurile europene și a cedat inițiativa din minutul 20, atunci când Măgura Cisnădie s-a desprins la trei goluri și nu a mai cedat până la final.

Gheorghe Tadici a protestat permanent în prima repriză și a primit cartonaș galben.

Cu Gatzel excelentă în atac și campioana mondială Fachinello perfectă în apărare, Cisnădie n-a avut emoții pentru victorie. Mirela Pașca, care a jucat 10 ani la Zalău, a închis poarta și echipa lui Alexandru Weber viseză la Europa în al treilea an de la promovare.

Mexicanul cântărea 595 de kilograme în octombrie 2016. Medicii mexicani speră să ajungă la 100 de...

Video Zalău - Slatina 23-19. Echipa lui Tadici e penultima calificată în sferturile Cupei României