lecusanu

Lecuşanu promite modificări la FRH: "Lumea handbalului e dezbinată"

Video Măgura Cisnădie - HC Zalău 25-22. Tadici a primit cartonaș galben, după ce a dat din nou recital

Frafjord CSM Bucuresti

Cea mai valoroasă jucătoare a etapei trecute din Liga Campionilor este de la CSM Bucureşti

Tadici
Tadici a protestat din nou vehement la adresa arbitrilor

07.02.2018, 20:00
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Măgura Cisnădie își continuă parcursul de excepție în Liga Florilor, după ce a câștigat derby-ul Ardealului cu HC Zalău, 25-22, urcând, astfel, pe locul 3.

Echipa lui Tadici venea după victoria de senzație din Cupa EHF, 25-22 cu Larvik, care a adus o calificare spectaculoasă în sferturile competiției. Zalăul a acuzat oboseala din meciurile europene și a cedat inițiativa din minutul 20, atunci când Măgura Cisnădie s-a desprins la trei goluri și nu a mai cedat până la final.

Gheorghe Tadici a protestat permanent în prima repriză și a primit cartonaș galben.

Cu Gatzel excelentă în atac și campioana mondială Fachinello perfectă în apărare, Cisnădie n-a avut emoții pentru victorie. Mirela Pașca, care a jucat 10 ani la Zalău, a închis poarta și echipa lui Alexandru Weber viseză la Europa în al treilea an de la promovare.

Zalau Valcea

HC Zalău a ratat calificarea în semifinalele Cupei EHF, deși a câștigat în tur

HANDBAL FEMININ: HC ZALAU - KASTAMONU BELEDIYESI GSK, CUPA EHF (3.03.2018)

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Prima oferta pentru Hagi: Iata ce echipa il vrea pe Rege

Video Zalău - Slatina 23-19. Echipa lui Tadici e penultima calificată în sferturile Cupei României

zalau tadici

HC Zalău s-a calificat în sferturile Cupei EHF, după victoria cu Larvik

Handbal HC Zalau calificare EHF

HC Zalău s-a calificat în grupele Cupei EHF

zalau

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"