21314448 1018924321583230 4236472815326962505 n

Video Corona Brașov - HCM Rm. Vâlcea 23-22. Meci decis la ultima fază, în debutul ligii feminine

Video Unirea Slobozia - CSM Bucureşti 29-37. Campioana a făcut spectacol la debut. Gullden, în mare formă!

csm bucuresti

Video CSM se pregătește pentru Champions League: "Trebuie să mai lucrăm în defensivă"

Gullden CSM

06.09.2017, 21:13
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

CSM Bucureşti a început în forţă Liga Florilor. După succesul din Supercupă, campioana a fost condusă doar în două rânduri la Slobozia, în debutul partidei pe care a câștigat-o clar, scor 37-29.

Unirea s-a ţinut tare doar până la 4-4, după care n-a mai putut ţine ritmul: la pauză, CSM conducea deja cu 19-12, chiar dacă a jucat fără Neagu și Ayglon.

Cu Isabelle Gulden în mare formă, 14 goluri din 16 aruncări, campioana s-a despins în repriza a doua şi s-a impus fără emoţii la opt goluri, scor 37-29. Pentru Slobozia, cele mai multe goluri (11) le-a marcat tânăra Alina Ilie.

Celelalte rezultate de miercuri:

CSU Danubius Galaţi - HC Dunărea Brăila 15-14 (8-8)
CS Măgura Cisnădie - U Cluj 28-24 (14-14)
SCM Craiova - CSM Bistriţa 25-19 (13-9)

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video CSM Bucureşti, spectacol total înaintea meciului cu Gyor. "Tigroaicele" au câştigat cu 35-13

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-AHCM SLOBOZIA, LIGA FLORILOR (21.01.2018)

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video CSM Bucureşti, victorie la o diferență de 14 puncte. Mehmedovic a primit flori