oltchim

Oltchim începe duminică bătălia pentru cucerirea Ligii Campionilor, LIVE pe Digi Sport 2

VIDEO CSU Suceava - CS Caraș Severin 21-20. A început returul Ligii Naționale

cristina neagu

Victorie cu Ferencvaros, pentru Cristina Neagu: "Toată lumea suferă după ea"

handbal suceava

01.02.2013, 21:22
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

CSU Suceava a obținut dramatic victoria împotriva Reșiței, în prima etapă a returului Ligii Nașionale masculine. Un 7 metri contestat de reșițeni în ultima secundă a decis meciul. Antrenorul Sucevei nici nu a avut puterea să privească execuția lui Chiruț.

În prima repriză niciuna dintre echipe nu s-a putut desprinde decisiv. Caraș-Severin a condus în finalul reprizei cu două goluri, dar sucevenii au înscris trei la rând și au intrat în față la pauză, 9-8.

Duelul portarilor a fost la înălțime. Șelaru, la gazde, și fostul portar al Sucevei, acum la Reșița, Iulian Andrei au fost cei mai buni oameni de pe teren.

Suceava a reușit câteva goluri spectaculoase în repriza a doua, prin Chiruț și Gavriloaia, dar reșițenii lui Omer au avut întotdeauna răspuns.

O aruncare de la 7 metri a făcut însă diferența, iar Suceava, învingătoare cu 21-20, a urcat pe locul 4 în Liga Națională.

Corona Craiova

Formularul care pune pe drumuri sute de mii de români

Video România, ajutor nesperat de la Italia! Meciul decisiv pentru play-off-ul CM este la Digi Sport

handbal romania

Video România - Italia 34-24. Victorie impresionantă la debutul în preliminariile Mondialului de handbal masculin