stea

Un nou început pentru Steaua

Video Vive Tauron Kielce - Meshkov Brest 29-24. Oaspeții au condus la pauză

flengsburg

Video Flensburg - Veszprem 24-24. Gazdele au revenit fantastic şi eu egalat la ultima fază

Kielce handbal

24.09.2016, 20:24
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Vive Tauron Kielce a pășit cu dreptul în noul sezon al Ligii Campionilor, printr-o victorie obținută în Belarus, 29-24 cu Meshkov Brest.

Deținătoarea trofeului nu a avut însă o misiunea ușoară pe terenul lui Meshkov Brest. Ambele formații și-au împărțit perioadele de dominare pe parcursul primei reprize. Meshkov a fost însă cea care a intrat în avantaj la pauză, 14-11.

Kielce a alergat după egalare până în minutul 40, atunci când tabela arăta 18-18. Ușor dar sigur, trupa lui Talant Duyshebaev a pus stăpânire pe joc. Golul spectaculos marcat de Prodanovic părea să le trezească pe gazde, însă Kielce a replicat prin patru goluri consecutive și s-a impus cu 29-24.

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Video CSM Bucureşti - CS Rapid 31-18. Spectacol total și super-goluri în Liga Florilor

CSM Rapid

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

VIDEO FC Porto - Kielce 30-35. Polonezii și-au consolidat locul trei în clasament