Galerie Foto "Ați văzut asta?" Un pugilist și-a mușcat adversarul la Jocurile Olimpice. Reacția arbitrului
articol scris de Digi Sport27.07.2021, 15:39
Moment de necrezut la Jocurile Olimpice, în timpul unui meci de box. Marocanul Youness Baalla l-a mușcat de față pe neozeelandezul David Nyika în optimi la categoria grea.
![Boxing - Olympics: Day 4](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDcl/MkYyNyUyRjEzNjExODRfMTM2MTE4NF9H/ZXR0eUltYWdlcy0xMzMwODM2NjcwLmpw/ZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1hNTg1/MmMwZGRhZjc3NWFjMTYwYWJkYTIxN2RlZTU5NA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Marocanul Youness Baalla l-a mușcat de față pe neozeelandezul David Nyika la Jocurile Olimpice
S-a întâmplat în ultima rundă, cea de-a treia, în timpul unui clinci, pentru că marocanul era frustrat că pierdea meciul pe foile de arbitraj. În acel moment, Nyika a simțit dinții marocanului de 22 de ani și a reușit, în ultia clipă să evite o mușcătură "în plin".
Neozeelandezul în vârstă de 25 de ani a rămas mască după acel moment și și-a început interviul abrupt, mai ales că arbitrul meciului nu a avut nicio reacție.
"Ați văzut asta? Nu cred că doamna arbitru a văzut. Se afla cel mai aproape. Nu a mușcat în plin. Din fericire, avea proteza și eu eram cam transpirat. Nu îmi amintesc ce i-am spus, dar i-am dat puțin din obrazul meu. Am mai fost mușcat odată de piept, la Jocurile Commonwealth-ului. Dar să fim serioși, aici suntem la Jocurile Olimpice!", a spus David Nyika.
Comentatorilor nu le-a venit să creadă: "Hei, aloooo! Frustrarea amenință să dea în clocot pentru Younes Baalla. Trebuie să se calmeze. Aici aproape că și-a pierdut complet cumpătul. E un act de nebunie absolută".
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În cele din Neo-zeelandezul a câștigat meciul la puncte.
Galerie Foto
Mike Tyson l-a mușcat de ureche pe Evander Holyfield pe 28 iunie 1997
Gestul său a adus aminte, inevitabil, de momentul din 1997, când marele Mike Tyson i-a mușcat o bucată de ureche rivalului Evander Holyfield.
Pe 28 iunie 1997, Mike Tyson l-a mușcat de ureche pe Evander Holyfield și a scuipat pe jos bucata mușcată.
S-a întâmplat în meciul-revanșă dintre cei doi, după ce cu un an mai devreme, Holyfield a câștigat prin KO tehnic. Tyson, supranumit "cel mai rău om al planetei", a fost imediat descalificat, i s-a interzis să mai boxeze pe o perioadă nelimitată și a fost amendat cu 3 milioane de dolari.
La acea vreme, el a stârnit un scandal monstru, care a continuat să facă ecou ani buni după aceea.
Etichete: mike tyson , youness baalla , david nyika
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...