natea

Video Medalie de aur pentru Daniel Natea la Openul de judo de la București. Bronz pentru Bodîrlău

Argint românesc la Cupa Europeană de judo

argint larisa florian

Medalie de argint pentru România! Larisa Florian a jucat finala la Openul European de judo de la Minsk

loredana ohai

15.07.2017, 20:58

Loredana Ohâi a câştigat medalia de argint la categoria 57 de kilograme, la Cupa Europeană de judo de la Saarbrucken (Germania).

Românca s-a impus în grupa D a categoriei 57 de kilograme, după victorii cu sportive din Germania şi Olanda.

Ohâi a învins-o apoi în semifinale pe Giulia Caggiano (Italia), iar în finală a cedat în faţa franţuzoaicei Sarah Harachi.

Ambele reprezentante ale României la categoria 48 de kilograme, Alexandra Pop şi Monica Ungureanu, au pierdut bătăliile pentru medaliile de bronz.

Alexandra Pop a fost învinsă de Anne Sophie Jura (Belgia), iar Monica Ungureanu a pierdut contra Melisei Cakmakli (Turcia).