Video Fără medalii, şi în Europa League. "Este o mare provocare să lupți acasă"
08.12.2018, 19:38România a rămas fără medalii şi după a doua zi a întrecerilor de judo din Sala Polivalentă a Capitalei. Finala masculină de Europa League a fost câştigată de o echipă din Georgia, care s-a impus după chiar primele trei meciuri.
![captura judo](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMiUyRjA4JTJGMTAxNTU2OV8xMDE1/NTY5X2NhcHR1cmEtanVkby5qcGcmdz0x/MDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9NThmNDY0MmI5YmEwOTE0ODkxZGZiYzM2ZTIyMGM3MGM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Reprezentanta României, CSM CSU Piteşti, a pierdut cele două dueluri cu selecţionatele din Cehia şi Rusia. Uriaşul Daniel Natea a câştigat prin ippon ambele sale meciuri. "Da, într-adevăr, este o mare provocare să lupți acasă. Ai în spate tot publicul care te susține și, din punctul meu de vedere, o forță în plus. Pentru minge sparingii sunt o mare problemă. În România sunt 2-3 sportivi de calibrul meu" a precizat Daniel Natea.
"Îmi pare foarte rău. Era o bucurie fenomenală dacă obțineam măcar o medalie. Calificarea la Tokyo o să fie foarte grea pentru că la judo s-a creat un sistem asemănător cu tenisul de câmp. Avem competiții în fiecare săptămână, competiții de mare anvergură" a declarat Florin Bercean, vicepreședintele Federației Române de Judo.
România este reprezentată de fetele de la SCM Deva în ultima zi a competiţiei cu premii de peste 200.000 de euro. Meciurile pentru medalii din Europa League la feminin vor fi ÎN DIRECT la Digi Sport 4, duminică, de la ora 15:00.
Etichete: florin bercean , daniel natea , europa league judo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)