VIDEO Căprioriu şi Chiţu știu secretul succesului pe tatami: "Am concurat relaxate"
23.10.2014, 23:46Medalia de aur cucerită la Grand Prix-ul de judo de la Tashkent a convins-o pe Corina Căprioriu să rămână în sală. Vicecampioana olimpică de la Londra nu mai urcase pe podium din luna mai, când a ocupat locul 3 la European Open de la Madrid.
![JUDO MEDALII](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTQl/MkYxMCUyRjIzJTJGMzM1NjExXzMzNTYx/MV9KVURPX01FREFMSUkuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWFjNTk5ZDg5ZjIwOWUyMTI1ZDY1NmYzZmJkMzI3OGJi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
„Sunt relaxată și mulțumită de ce am obținut la Grand Prix-ul de la Tashkent. Așteptam de mult și chiar îmi doream foarte mult să urc pe podium și, bineînțeles, nu pe orice treaptă și chiar mi-a fost dor să-mi aud imnul.
Eram blocată psihic și chiar m-am săturat să tot pierd și la un moment dat chiar mă gândeam să mă retrag, pentru că m-am gândit că îmi ajunge să pierd atât”, a declarat Corina Căprioru.
Andreea Chiţu a terminat şi ea pe locul 1 la Tashkent şi a urcat în clasamentul mondial. Turneul din Uzbekistan a contat pentru calificarea la Jocurile Olimpice de la Rio, din 2016.
„Mă bucur că am reușit să câștig prima medalie de aur la competițiile de verificare. A fost o competiție relaxantă din punctul meu de vedere, nu am fost atât de stresată, nu am pus atâta presiune pe mine și am reușit să fac o competiție tactică.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
La locul 1 au fost acordate 300 de puncte și cu acest punctaj am reușit să urc pe locul 2 în clasamentul mondial”, a explicat Andreea Chițu.
Etichete: video , judo , andreea chitu , corina caprioriu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...