FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
Istvan Kovacs, păcălit? Barcola a rupt tăcerea, după ce arbitrul român l-a eliminat pe Araujo în Barcelona - PSG 1-4

• 86 | Cartonaşe Galbene
    Iacobovici a fost și el avertizat după un fault în preajma propriului careu de 16 metri
  • 82 | Ocazii
    OCAZIE GAZ METAN! Trimis pe teren de doar câteva minute, Bic a fost aproape să marcheze cu o lovitură de cap din 6 metri, dar Mingote a avut un reflex foarte bun și a respins în corner
  • 81 | Ocazii
    OCAZIE GAZ METAN! Danci a bătut foarte bine o lovitură liberă de la marginea careului, mingea a fost deviată de zid și a trecut puțin peste vinclul porții lui Mingote
  • 79 | Schimbări
    Llullaku i-a lăsat locul în teren lui Roberto Romeo
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Mureșean a făcut un fault dur în propria jumătate și a fost avertizat
  • 75 | Faze meci
    Llullaku a trimis un șut către poarta lui Mingote, dar fără a pune probleme reale goalkeeperului gazdelor
  • 64 | Goluri
    GOOOOOL GAZ METAN! GOOOOL ERIC! Replică imediată a oaspeților. Eric a finalizat cu un șut din centrul careului de 16 metri și a refăcut diferența de două goluri. Brazilianul și-a trecut în cont două pase decisive și un gol în această partidă
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE ASA TG. MUREȘ! Zicu a executat foarte bine o lovitură liberă de la 25 de metri, dar Pleșca a fost atent și a reținut cu siguranță mingea trimisă de jucătorul gazdelor
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Danci este al doilea jucător avertizat de centralul Bîrsan
  • 50 | Ocazii
    Cristea trimite un șut de la marginea careului dar ratează ținta
    A început repriza a doua a meciului de la Tg. Mureș. Gaz Metan conduce cu 2-1 după primele 45 de minute
    Dan Alexa efectuează și a doua modificare înainte de startul reprizei secunde. Kuku intră în locul lui Emil Dică
    Schimbare la gazde. Deaconu intră în locul lui Surdu
    Centralul fluieră finalul primei reprize. Oaspeții conduc cu 2-1. Llullaku a reușit o dublă, Vlad Morar a redus din diferență
  • 43 | Goluri
    GOOOOL ASA TG. MUREȘ! GOOOOL MORAR! Gabi Mureșan a ridicat o minge peste defensiva oaspeților, Morar a reușit o preluare de excepție și l-a învins pe Pleșca cu un șut din 6 metri
  • 41 | Ocazii
    OCAZIE ASA TG. MUREȘ! Gabi Mureșan și-a încercat norocul din lovitură liberă. Mingea a trecut de zid, dar și puțin pe lângă bara porții apărate de Pleșca
  • 40 | Ocazii
    OCAZIE GAZ METAN! Munteanu s-a aflat într-o poziție excelentă de finalizare, după o pasă filtrantă a lui Eric. Mijlocașul oaspeților a trimis însă slab și tabela rămâne nemodificată
  • 31 | Goluri
    GOOOOL GAZ METAN!!! GOOOOOL LLULLAKU! Atacantul Gazului reușete dubla după o acțiune excelentă a lui Munteanu și un șut ratat al lui Eric, care s-a transformat în cele din urmă într-o pasă de gol pentru golgheterul albanez. Acesta a finalizat cu un șut de la 8 metri și a ajuns la 12 reușite în primele 14 etape
  • 28 | Faze meci
    Gazdele pun presiune la poarta lui Pleșca însă defensiva Gazului se descurcă excelent
  • 26 | Ocazii
    OCAZIE ASA TG. MUREȘ! Prima ocazie și la poarta lui Pleșca. Claudiu Belu-Iordache a încercat un șut la colțul lung, mingea a trecut însă pe lângă poartă
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Iulian Cristea este primul jucător avertizat de centralul Marcel Bîrsan, după un fault la centrul terenului
  • 17 | Faze meci
    Crețu a centrat din flancul drept al ofensivei medieșene, Llullaku a reluat cu capul însă balonul nu a găsit spațiul porții
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL GAZ METAN!!! GOOOOL LLLULLAKU! Golgheterul la zi al Ligii 1 confirmă forma bună din acest sezon. Internaționalul albanez a marcat cu un șut din interiorul careului după o combinație cu Eric
Cristi PustaiGaz Metan

ASA - Gaz Metan 1-3. Eric și Llullaku duc provizoriu formația lui Pustai pe podium

Gaz Metan Mediaş a urcat pe locul trei cu victoria de la Tîrgu Mureş. Albanezul Llullaku a reuşit o dublă în succesul cu 3-1 şi e lider în clasamentul golgheterilor.

Gaz Metan Mediaş face un sezon de vis în primul an de la promovare. Echipa a urcat provizoriu pe podium, după victoria de la Tîrgu Mureş. Soarta partidei a fost decisă încă din prima jumătate de oră. cu o dublă, Azdren Llullaku a ajuns la 12 goluri în 14 etape. Albanezul e lider detaşat în clasamentul marcatorilor.

Chiar înainte de pauză, Vlad Morar a redus din diferență după o preluare excelentă. La reluare, însă, tot oaspeţii au marcat. Eric a refăcut avantajul de două goluri pentru medieşeni. Cu zece minute înainte de final, mingea trimisă din lovitură liberă de Danci a ocolit de puţin poarta lui Mingote şi ASA Tg. Mureş - Gaz Metan s-a terminat 1-3. Etapa viitoare, ASA joacă tot acasă cu CSU Craiova, iar Gaz Metan la Mediaş cu CSM Poli Iaşi.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”