Cătălin Popa pune punct final partidei de la Târgu Mureş.
  • 90 | Faze meci
    De la margine sunt arătate două minute de prelungire.
  • 88 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Bole încearcă o pătrundere pe partea dreaptă a careului, însă este oprit de apărarea ardelenilor.
  • 85 | Schimbări
    Iese V. Gheorghe şi intră Piccioni.
    Iese Zicu şi intră Petra.
  • 77 | Schimbări
    Intră Chelaru şi iese Marian Tîrşa.
  • 67 | Schimbări
    Intră Roman în locul lui Andrei Cristea.
  • 62 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Ciucur se resimte după un duel aerian cu Frăsinescu. Cei doi colegi de echipă încercau să respingă balonul de lângă Ianis Zicu.
  • 60 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Lovitură liberă pentru gazde, executată de Zicu. Şutul este prea puternic şi balonul trece peste poartă.
  • 59 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Bole întoarce doi adversari şi trage din colţul careului. De data aceasta, Stăncioiu este pe fază şi reţine.
  • 56 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Bole şutează puternic de la distanţă, dar mingea este deviată cu capul de Candrea puţin pe lângă poartă.
    A început repriza secundă.
    Intră Deaconu şi iese Hamed.
    Intră Sebastian Bucur şi iese Marius Constantin.
    Cătălin Popa fluieră finalul primei reprize.
  • 42 | Goluri
    GOOOL POLI IAŞI! Cristea îl angajează perfect pe Tîrşa care ajuns unu la unu cu Stăncioiu, trimite pe lângă el şi duce scorul la 0-3.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Marius Constantin este avertizat.
  • 35 | Goluri
    GOOOL CSM POLI IAŞI! 2-0! Bole centrează din lovitură liberă, Emil Dică nu reuşeşte să respingă şi Andrei Cristea profită şi şutează din întoarcere, de lângă Dobroslavevici, fără şanse pentru Stăncioiu.
  • 31 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Acelaşi Ţigănaşu trimite din colţul terenului o pasă bună în careu, mingea îl depăşeşte pe Stăncioiu, dar nimeni nu este la reluare.
  • 30 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Ţigănaşu îşi încearcă din nou norocul cu un şut de la distanţă, dar Stăncioiu se întinde şi reţine în doi timpi.
  • 27 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Stăncioiu iese mult din poartă la un atac al oaspeţilor. V. Gheorghe încearcă să trimită peste goalkeeper, dar acesta reuşeşte să boxeze. Mingea ajunge la Ţigănaşu, care văzut cu poarta goală, trimite un şut de la distanţă, însă mingea ajunge în aut.
  • 20 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Fază importantă pentru mureşeni în urma unui corner. După ce M. Constantin încercă să reia cu capul, mingea ajunge la Hamed care şutează cu poftă. Mingea trece puţin pe lângă vinclul porţii.
  • 16 | Goluri
    GOOOL CSM POLI IAŞI! 0-1! Bole este lansat perfect de Cristea şi lăsat singur cu portarul deschide scorul la Târgu Mureş.
  • 7 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Mihalache şutează de la distanţă. Stăncioiu reţine fără probleme.
    A început partida. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Nicolo NapoliCSM Poli Iași

ASA Târgu Mureș - CSM Poli Iași 0-3. Victorie clară a moldovenilor. Tîrşa, primul gol în Liga 1

Ieşenii au legat al doilea succes, la rând, în campionat, după victoria, de pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaş, scor 3-1. Primul gol al oaspeţilor a venit după primul sfert de oră, când Bole, lansat perfect de Cristea, se strecoară printre fundaşii adverşi, şi ajuns în situaţie de singur cu portarul, îl „execută” pe Stăncioiu. La rândul său, 20 de minute mai târziu, Bole trimite o centrare bună din lovitură liberă, Emil Dică trece pe lângă minge, iar Andrei Cristea profită şi şutează din întoarcere, de lângă Dobroslavevici, fără şanse pentru acelaşi portar.

Defensiva gazdelor suferă din nou în finalul primei reprize. Cristea este lansat pe dreapta, îi trimite în careu lui Tîrşa, care singur cu Stăncioiu, trimite scorul la 0-3 şi stabileşte astfel rezultatul final. Este prima reuşită în Liga 1 a mijlocaşului de 18 ani, care profită astfel de regula U21 impusă de FRF.

Repriza secundă a adus alte trei ocazii ale oaspeţilor, însă fără finalizare. Ieşenii au strâns şase puncte în două etape, cu un meci mai puţin disputat în campionatul intern, după ce partida cu Steaua Bucureşti, din etapa inaugurală, a fost reprogramată pentru ultima zi a lunii august.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român