FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

Sâmbătă, 27 februarie, ora 20:30
ASA Tg. Mureș ASA Tg. Mureș
FC Botoșani FC Botoșani
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci! ASA Tg. Mureş se impune cu 1-0 şi se califică în play-off-ul Ligii 1.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Laurenţiu Buş.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gorobsov.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la ASA. A ieşit Ţucudean şi a intrat Gorobsov.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Botoşani. Ivanovici a intrat în locul lui Popovici.
  • 77 | Schimbări
    O nouă schimbare la ASA. Dedov i-a lăsat locul lui Laurenţiu Buş.
  • 75 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie FC Botoşani! Moldovenii au avut o şansă uriaşă prin Vaşvari. Mijlocaşul oaspeţilor a executat în forţă o lovitură liberă de la mare distanţă, dar Stăncioiu s-a întins şi a reuşit să devieze în bara transversală.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gabi Mureşan.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Ramiro Costa a fost avertizat.
  • 69 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Jazvic a beneficiat de o şansă importantă de a duba avantajul echipei sale, dar şutul său din marginea careului a fost mult prea slab pentru a-i pune probleme lui Pleşca.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la ASA. A intrat Ramiro Costa în locul lui Brandan.
  • 55 | Schimbări
    A doua schimbare la oaspeţi. Hadnagy i-a luat locul lui Martinus.
  • 55 | Faze meciASA Tg. Mureș
    În condiţiile în care Steaua a egalat-o pe CSMS Iaşi, ASA urcă din nou pe locul 6 în clasamentul intermediar al Ligii 1 şi este calificată în play-off, în acest moment.
  • 55 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie ASA! Voiculeţ a tras frumos de la distanţă, dar Pleşca a fost atent şi a prins fără mari probleme.
  • 50 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Fază controversată! Gazdele au cerut al doilea galben pentru Martinus, care a comis un henţ în încercarea de a bloca o lovitură liberă. Jucătorul oaspeţilor fusese avertizat cu câteva secunde înainte şi a riscat să fie eliminat.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    cartonaş galben pentru Martinus.
    Schimbare la FC Botoşani. Casado a intrat în locul lui Fulop.
    Pauză la Tg. Mureş! ASA conduce cu 1-0, după o primă repriză în care golul lui Ţucudean a fost singurul eveniment important.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Pârvulescu a primit primul cartonaş galben al partidei.
  • 34 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Oaspeţii au încercat să ameninţe poarta lui Stăncioiu, dar şutul lui Vaşvari a tras departe de poartă de la distanţă.
  • 25 | Faze meci
    Veşti proaste pentru ASA. CSMS Iaşi a deschis scorul la Piteşti, ceea ce înseamnă că mureşenii ratează play-off-ul în acest moment.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 ASA! Ţucudean a deschis scorul cu o execuţie superbă: şut la vinclu, după ce l-a păcălit din preluare pe Miron.
  • 9 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Ivan Gonzalez a avut o şansă de a deschide scorul, dar fundaşul gazdelor a ratat complet execuţia.
    A început meciul. Oaspeţii au avut lovitura de start.

ASA Tg. Mureș - FC Botoșani 1-0. Vicecampioana s-a calificat în play-off

ASA Târgu Mureş s-a calificat, cu emoţii, în play-off-ul Ligii 1, La debutul lui Adi Mutu ca antrenor, vicecampioana s-a impus cu 1-0 în meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani. George Ţucudean a înscris unicul gol al partidei.

Fostul atacant de la Dinamo şi Steaua a marcat în minutul 14, cu o execuţie spectaculoasă: şut la vinclu de la marginea careului, după ce l-a depăşit din preluare pe Miron.

Într-un meci cu puţine faze de poartă, gazdele au cerut al doilea cartonaş galben pentru Martinus, care a comis henţ la o lovitură liberă a lui Brandan.

Jucătorul dorit de Steaua în vară nu a fost eliminat, iar moldovenii au fost aproape să egaleze în minutul 75. Stăncioiu a intervenit, însă, superb la şutul din lovitură liberă al lui Vaşvari şi a respins în bara transversală.

Vicecampioana ediţiei trecute şi-a păstrat fără mari probleme avantajul minim şi a încheiat sezonul regulat pe locul 6, ultima poziţie care permite accesul în play-off.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 18:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 18:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica