FOTBAL:FCSB-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (25.02.2024)
Exclusiv 200 de minute! Atât a jucat la FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia: ”Nici nu l-am văzut”

Astra GiurgiuAstra Giurgiu
1 - 2
CSU CraiovaCSU Craiova
6 august 2016, de la ora 19:00
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
CSU Craiova CSU Craiova
    FINAL DE MECI! CSU Craiova se impune cu 2-1 pe terenul Astrei Giurgiu, iar campioana rămâne fără victorie în Liga 1 în primele trei etape.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Băluţă primeşte şi el cartonaşul galben, în urma unui fault asupra lui Junior Morais.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais este avertizat la rândul său, după un duel cu Băluţă.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Teixeira, după o intervenţie neregulamentară asupra lui Mateiu.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare pentru Mulţescu. Rambe a intrat în locul lui Nuno Rocha. Nici unul dintre marcatorii oltenilor nu se mai află acum pe teren.
  • 79 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie CSU! Nuno Rocha a scăpat uşor de Oros şi a rămas singur cu Lung jr, însă a încercat o finalizare pretenţioasă în locul uneia mai simple, iar portarul Astrei a prins uşor.
  • 78 | Schimbări
    A doua modificare la CSU. Bancu a intrat în locul lui Măzărache.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Ioniţă i-a lăsat locul lui Balaure.
  • 67 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie CSU! Contraatac superb al elevilor lui Gigi Mulţescu, dar Măzărache a ratat şansa de a face dubla, şutând pe lângă poartă din interiorul careului, după o pasă foarte bună a lui Nuno Rocha.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Florea a intrat în locul Boldrin.
  • 56 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie CSU! Oaspeţii se puteau desprinde, dar şutul trimis din interiorul careului de Băluţă, excelent servit de Nuno Rocha, a fost respins de Lung jr. cu un reflex spectaculos.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Vlădoiu, după un fault comis la marginea careului asupra lui De Amorim.
    PAUZĂ! CSU Craiova conduce cu 2-1 pe terenul campioanei, după o primă repriză foarte plăcută.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 CSU! Oltenii revin în avantaj exact înainte de pauză, graţie golului marcat de Măzărache. Atacantul Craiovei a trimis cu capul în poartă din apropiere, după ce Popove ratase execuţia în urma unei centrări foarte a lui Zlatinski.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Kay, după un fault asupra lui Daniel Niculae.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 1-1! Daniel Niculae a egalat cu o lovitură de cap din apropiere, după o centrare excelentă de pe partea stângă a lui De Amorim.
  • 27 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Andrei Ivan, care a suferit o accidentare musculară, a ieşit, iar în locul său a intrat Vlădoiu.
  • 23 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Teixeira a păcălit pasul la offside al apărării adverse şi a tras plasat la colţul lung, însă mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CSU! Nuno Rocha a deschis scorul cu o execuţie elegantă la colţul lung, după o verticalizare a lui Vătăjelu.
  • 4 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie CSU! Lung jr. a ieşit nesigur la un corner, iar Kai a trimis cu capul spre poarta goală, dar mingea a trecut puţin pe lângă.
  • 3 | Faze meciAstra Giurgiu
    Acţiune periculoasă a campioanei, prin Daniel Niculae. Atacantul gazdelor a tras cu stângul din interiorul careului, dar pe direcţia lui Calancea, care a prins fără probleme.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Gheorghe MulţescuCSU Craiova

Astra - CSU Craiova 1-2. Campioana rămâne fără victorie în Liga 1, după trei etape

Campioana nu se regăseşte. Astra Giurgiu rămâne fără victorie în Liga 1, după ce a pierdut pe teren propriu cu CSU Craiova, scor 1-2.

Se complică situaţia pentru Astra. Cu Marius Şumudică tot în lojă, campioana a suferit al doilea eşec acasă în primele trei etape, la doar câteva zile după eliminarea din Liga Campionilor.

Oltenii au început în forţă la Giurgiu şi au ratat prima ocazie încă din minutul 4, prin Kai. După ceva mai mult de un sfert de oră de joc, Nuno Rocha s-a desprins din marcaj şi, excelent lansat de Vătăjelu, a deschis scorul.

Avantajul oaspeţilor a durat doar până în minutul 29, când Daniel Niculae a reaprins speranţele Astrei cu golul egalizator, marcat cu o lovitură de cap din apropiere.

Craiova a revenit în avantaj exact înainte de pauză, când Măzărache a înscris din câţiva metri, după ce, iniţial, Popov a ratat execuţia la centrarea lui Zlatinski.

În repriza a doua, elevii lui Gigi Mulţescu au fost mai periculoşi şi au ratat şansa de a se desprinde, la ocaziile lui Băluţă, Măzărache şi Nuno Rocha.

S-a terminat 2-1 pentru CSU Craiova, care se află la al doilea succes consecutiv în campionat.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”