Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

15.10.16, 20:30
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
  • 90+6 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Astra şi Concordia au terminat la egalitate, scor 1-1, campioana evitând înfrângerea datorită unui gol marcat în ultimele minute.
  • 90+5 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Giurgiuvenii puteau da lovitura în ultimul minut al prelungirilor, dar mingea trimisă cu capul de Florea nu a avut forţa necesară pentru a-l învinge pe Bălgrădean.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Feussi l-a faultat pe Balaure şi a primit cartonaşul galben.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la oaspeţi. Feussi a intrat în locul lui Melinte.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 1-1! Campioana reuşeşte să egaleze prin Daniel Niculae, care a împins mingea în poartă din apropiere, după ce Seto a întors inteligent centrarea din lovitură liberă a lui Budescu.
  • 80 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Bălgrădean îşi continuă prestaţia foarte bună din această seară. Portarul oaspeţilor l-a blocat excelent pe Florea, care l-a lovit în timp ce încerca să joace mingea, motiv pentru care goalkeeperul Concordiei a avut nevoie de îngrijiri medicale.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Şi Cristescu a luat galben, pentru un fault asupra lui Budescu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică a fost la rândul său avertizat, pentru un gest nesportiv.
  • 76 | Schimbări
    Ultima modificare la Astra. Balaure a intrat în locul lui Alexandru Ioniţă.
  • 74 | Schimbări
    A doua schimbare la ilfoveni. Pena a intrat în locul lui Marian Constantinescu.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Săpunaru, după un duel cu Bucurică.
  • 72 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! O nouă şansă mare pentru giurgiuveni. Geraldo Alves a reluat spectaculos centrarea lui Săpunaru, dar Bălgrădean a respins cu un reflex pe măsură.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Raul Costin a fost avertizat, în urma faultului comis asupra lui Junior Morais.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare şi la oaspeţi. Buleică a intrat în locul lui Serediuc.
  • 63 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Giurgiuvenii, aproape de egalare. Daniel Niculae a centrat foarte bine pentru Budescu, a cărui preluare din prima a fost prins în doi timpi de Bălgrădean.
  • 61 | Schimbări
    O nouă modificare în echipa lui Şumudică. Kortzorg i-a lăsat locul lui Nicoară.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Florea a intrat în locul lui Lovin.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Lovin, după un fault asupra lui Raul Costin.
    PAUZĂ! Concordia Chiajna intră la vestiare în avantaj, în meciul împotriva campioanei Astra Giurgiu.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Concordia! Marian Cristescu a executat impecabil lovitura de pedeapsă şi a deschis scorul.
  • 43 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Penalty pentru Concordia! Constantinescu a scăpat singur cu Lung, dar a amânat momentul şutului, fiind în cele din urmă pus la pământ de intervenţia imprudentă a lui Junior Morais.
  • 16 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Acţiune personală de toată frumuseţea a lui Budescu, dar "decarul" campioanei a fost egoist şi a preferat un şut dintr-un unghi foarte închis în locul unei pase, iar Bălgrădean a respins în corner.
  • 9 | Faze meciAstra Giurgiu
    Fază controversată în careul Astrei! Ilfovenii au cerut penalty, la un duel în careu între Marian Constantinescu şi Alexandru Stan.
  • 5 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Campioana a fost aproape de gol prin Romario Kortzorg, scăpat pe contraatac, dar şutul acestuia cu piciorul stâng a fost prea slab pentru a-l învinge pe Bălgrădean.
    A început prima repriză. Astra a avut lovitura de start.

Astra Giurgiu - Concordia 1-1. Campioana a evitat înfrângerea pe final

Astra şi-a diminuat şansele la un loc în play-off, după ce s-a împiedicat de Concordia. Bălgrădean a fost în zi de graţie, iar ilfovenii au reuşit o remiză contra campioanei, scor 1-1.

Giurgiuvenilor nu le-a priit arena din Ştefan cel Mare, unde nu au reuşit s-o învingă pe Concordia, într-o partidă considerată pe teren propriu.

Campioana a avut prima şansă de gol, prin Romario Kortzorg, scăpat pe contraatac. Tot gazdele puteau deschide scorul, dar Budescu a ales să şuteze din unghi în locul unei pase decisive.

Pe finalul primei reprize, Constantinescu a obţinut o lovitură de pedeapsă, transformată fără emoţii de Cristescu, golul acestuia stabilind rezultatul la lauză.

În repriza a doua, Niculae a centrat ideal pentru Budescu, iar şutul acestuia a fost parat în doi timpi de Bălgrădean. Portarul ilfovenilor şi-a salvat apoi echipa şi la execuţia periculoasă a lui Geraldo.

Bălgrădean şi-a continuat seara excelentă cu o nouă intervenţie bună, în faţa lui Florea, dar echipa lui Marius Şumudică a reuşit în cele din urmă egalarea în minutul 84, prin Daniel Niculae, după o fază fixă care a făcut şah mat apărarea oaspeţilor.

Florea putea aduce victoria giurgiuvenilor în prelungiri, dar Bălgrădean a blocat încă o dată.

Astra Giurgiu şi Concordia Chiajna au remizat în trei dintre ultimele patru meciuri directe jucate în campionat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...