Joan Laporta - Xavi press conference in Sant Joan Despi
S-a aflat! Ce promisiuni i-a făcut conducerea Barcelonei lui Xavi pentru a rămâne
La Liga EA Sports - Real Madrid 3-2 FC Barcelona
Barcelona l-a convins pe Xavi și acum dă o nouă lovitură! Salariu de 12 milioane, clauză de un miliard de euro
dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 1-1, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. Ilfovenii egalează rapid

• 89 | OcaziiBarcelona
    Pique ratează incredibil, după ce preia perfect! Şutează pe lângă poartă dintr-o poziţie excelent.
  • 89 | Schimbări
    Gaya intră în locul lui Rodrigo.
  • 87 | OcaziiBarcelona
    Ocazie incredibilă pentru Alcacer de a închide meciul, dar acesta ratează execuţia din poziţie de singur cu portarul.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Neymar este avertizat.
  • 84 | OcaziiBarcelona
    Şutul puternic trimis de Neymar îl loveşte pe Mustafi şi este doar corner pentru Barcelona.
  • 75 | OcaziiBarcelona
    Încă o intervenţie incredibilă a lui Alves, la un şut din interiorul careului trimis de Rakitic.
  • 74 | Schimbări
    Cancelo intră în locul lui Perez.
  • 70 | Faze meciBarcelona
    Neymar şutează în diagonală, dar execuţia e slabă şi Alves prinde.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Gomes este avertizat.
  • 63 | Goluri
    GOOOOOOOL BARCELONA!!!!! GOOOOOOOL MESSI!!!!! Argentinianul fructifică o pasă perfectă a lui Alba şi îi readuce pe catalani în joc. A fost primul gol al lui Messi, după 515 minute.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOOL VALENCIA!!!!! GOOOOOOL MINA!!!! Oaspeţii îşi dublează avantajul după o fază superbă, finalizată cu un şut la colţul lung.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Suarez este avertizat.
  • 39 | OcaziiBarcelona
    Messi e încă o dată la un pas de gol, dar lovitura de cap trimisă din apropiere este respinsă de Alves.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Pique este avertizat.
  • 26 | Auto Goluri
    GOOOOOOOL VALENCIA!!!! Rakitic a deviat în propria poartă centrarea oaspeţilor de pe partea stângă şi Barcelona este într-o situaţie dificilă.
  • 25 | OcaziiBarcelona
    Alves îl blochează şi pe Messi: argentinianul încheie un contraatac pornit de la Bravo şi continuat de Suarez cu un şut de la marginea careului.
  • 22 | OcaziiBarcelona
    Suarez ratează incredibil: trimite cu capul de la doi metri, dar nu prinde cadrul porţii Valenciei, după un corner al gazdelor.
  • 17 | OcaziiBarcelona
    Rodrigo putea da lovitura pe Camp Nou, dar nu îl învinge pe Bravo, din poziţie de singur cu portarul.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Barragan este avertizat.
  • 12 | OcaziiBarcelona
    Neymar scapă în poziţie de singur cu portarul şi încearcă să îl lobeze pe Alves, dar acesta respinge in extremis.
  • 7 | OcaziiBarcelona
    Messi preia perfect în careul oaspeţilor, după o pasă superbă a lui Suarez, dar îl ia la ţintă pe portarul Alves.
  • 5 | OcaziiBarcelona
    Messi centrează perfect pe bara a doua, iar Suarez reia din voleu peste poarta oaspeţilor.

Barcelona-Valencia 1-2. Final nebun în La Liga. 3 echipe despărţite de un punct

Seria negativă a Barcelonei continuă - eliminată din Champions League, trupa lui Luis Enrique a fost învinsă de Valencia pe Camp Nou, 1-2 şi ajunge la 3 înfrângeri consecutive în campionat.

Barca a avut ocazii mari în prima repriză, însă Diego Alves a apărat senzaţional în faţa lui Messi şi Neymar. Rodrigo a irosit şi el o şansă mare pentru Valencia, dar "liliecii" au intrat preluat până la urmă conducerea cu autogolul lui Rakitic.

Diego Alves i-a refuzat golul lui Messi şi în minutul 39. Marcator în partida tur, Santi Mina a lovit din nou în prelungirile primei reprize. Mult-aşteptatul gol cu numărul 500 pentru Messi a venit în minutul 63.

Rakitic putea marca şi în poarta Valenciei, dar din nou Alves s-a opus. În celălalt careu, Alcacer a ratat incredibil. Pique a avut şansa să îi aducă Barcelonei un punct, dar fundaşul catalan a trimis pe lângă poartă.

Ultima oară când Barcelona a pierdut trei meciuri consecutive în La Liga a fost în sezonul 2002-03. După cele 3 eşecuri ale catalanilor din această primăvară, campionatul e relansat. Atletico e la egalitate de puncte cu gruparea de pe Camp Nou (76), în timp ce Real Madrid e la o singură lungime în spatele celor două.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”