Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional

FC Botoșani FC Botoșani
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
    Final! Meciul se încheie la egalitate.
  • 90+3 | OcaziiFC Botoșani
    O nouă ocazie pentru Târnovan. Fostul stelist a șutat peste poartă, din interiorul careului.
  • 90+2 | OcaziiFC Botoșani
    Melinte se opune la șutul lui Târnovan. Corner pentru Botoșani.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari este avertizat pentru proteste.
  • 88 | Faze meciFC Botoșani
    Mingea șutată de Târnovan este deviată în corner. Gazdele solicită penalty!
  • 86 | Schimbări
    Grădinaru a intrat în locul lui Serediuc.
  • 83 | OcaziiFC Botoșani
    Mihai Roman ratează o ocazie uriașă pentru FC Botoșani! Atacantul moldovenilor a reluat însă în Melinte.
  • 81 | Schimbări
    Târnovan a intrat în locul lui Herghelegiu.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Pena primește cartonașul galben, întrucât l-a lovit involuntar pe Miron, după ce a ratat mingea.
  • 72 | Schimbări
    Pena a intrat în locul lui Herea.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL FC BOTOȘANI!!! Laurențiu Buș egalează cu un șut de la marginea careului.
  • 68 | OcaziiFC Botoșani
    Bălgrădean se opune la mingea reluată cu capul de Laurențiu Buș, după o centrare a lui Ungurușan.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Roman primește cartonașul galben pentru proteste.
  • 59 | Schimbări
    Moruțan a intrat în locul lui Robert Elek.
  • 55 | Schimbări
    Valentin Munteanu intră în locul lui Ciobanu.
  • 53 | Faze meciFC Botoșani
    Vașvari încearcă un nou șut din afara careului, dar mingea se duce pe lângă poartă.
  • 50 | OcaziiFC Botoșani
    Bălgrădean se opune la șuturile lui Buș și Roman.
  • 49 | Faze meciFC Botoșani
    Jucătorii Botoșaniului continuă să tragă de la distanță. Vașvari n-a găsit însă ținta cu un șut din afara careului.
  • 48 | Faze meciFC Botoșani
    Miron șutează de la distanță pe lângă poarta Concordiei.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Botoșani. Chiajna conduce cu 1-0.
  • 43 | Faze meciFC Botoșani
    Bordeianu șutează mult peste poarta lui Bălgrădean.
  • 35 | Schimbări
    Leo Grozavu face deja prima schimbare. Bordeianu intră în locul lui Cârstocea.
  • 32 | Faze meciFC Botoșani
    Cârstocea încearcă un șut din afara careului, însă Bălgrădean nu are probleme în a reține.
  • 28 | Faze meciFC Botoșani
    Cârstocea șutează în blocaj de la marginea careului.
  • 24 | OcaziiFC Botoșani
    Vașvari șutează peste poarta lui Bălgrădean, din afara careului.
  • 19 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL CONCORDIA CHIAJNA!!! Ovidiu Herea transformă fără probleme penalty-ul și debutează cu gol în tricoul noii sale echipe.
  • 18 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru Concordia Chiajna. Radu Petrescu a arătat punctul cu var, după ce Miron a intrat în Albu, în suprafața de pedeapsă.
  • 17 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie mare pentru Chiajna. Albuț se opune la șutul lui Serediuc, iar, apoi, reține mingea deviată înspre propria poartă de Miron.
  • 10 | OcaziiFC Botoșani
    Bălgrădean respinge în corner șutul de la distanță al lui Herghelegiu.
  • 8 | Faze meciFC Botoșani
    Cristescu reia pe lângă poartă centrarea lui Serediuc.
  • 2 | OcaziiFC Botoșani
    Elek șutează în brațele lui Bălgrădean, din interiorul careului.
Dan AlexaConcordia Chiajna

Botoșani - Concordia 1-1. Buș și Herea au debutat cu gol în tricourile noilor echipe

Într-un meci jucat în condiţii speciale, FC Botoşani şi Concordia Chiajna şi-au împărţit punctele. Golurile au fost înscrise de doi debutanţi, Herea şi Buş.

Ceața, nu zăpada, a fost inamicul fotbalului la Botosani, în primul meci oficial al moldovenilor in 2017, contra Concordiei Chiajna. Chiar și așa, portarii celor două echipe au fost la inălțime - Bălgrădean a blocat şutul lui Herghelegiu, iar Albuţ nu a putut fi învins de Serediuc.

Scorul a fost deschis de oaspeţi, în minutul 19 - Miron a intervenit violent la Albu şi arbitrul a acordat penalty. La primul meci în tricoul ilfovenilor, Ovidiu Herea nu a ratat de la 11 metri.

În repriza secundă, jucătorii lui Leo Grozavu au luat cu asalt poarta adversă. Bălgrădean a făcut însă minuni - nu a putut fi învins, în trei rânduri, de Laurenţiu Buş. Campion cu Otelul in 2011, fotbalistul de 29 de ani a spart gheaţa în minutul 71.

Până la final, cele două echipe au mai ratat câte o ocazie uriaşă. Cristescu nu a putut înscrie din poziţie ideală, iar Mihai Roman a greşit finalizarea.

S-a terminat 1-1, remiză care nu mulţumeşte pe nimeni. Moldovenii sunt fără succes în ultimele 8 etape, iar Concordia a ajuns la 6 meciuri fără victorie în campionat.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 19:30 LIVE Fotbal Club
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul