Andrei Mureșan înscrie și el!
    Gabi Mureșan marchează și el!
    Nascimento execută primul și marchează!
  • 120 |
    S-a terminat și repriza secundă a prelungirilor! Partida se va decide la lovituri de departajare!
  • 116 | Cartonaşe Galbene
    Kuku vede cartonașul galben!
  • 113 | Cartonaşe Galbene
    Mendy primește cartonașul galben!
  • 108 | OcaziiCFR Cluj
    Mureșan execută periculos o lovitură liberă! Marc este însă la post și respinge în corner!
  • 106 |
    A început repriza secundă de prelungiri!
  • 105 |
    Se încheie prima repriză a prelungirilor!
  • 100 | Faze meci
    Cele două echipe au început prudent prima repriză de prelungiri și nu au reușit să-și creeze vreo ocazie de poartă.
  • 91 |
    A început prima repriză de prelungiri!
  • 90+6 | Final repriza 2
    Se termină repriza a doua în Gruia! Cele două echipe se află la egalitate 1-1 și vom avea parte de prelungiri
  • 90+6 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie uriașă pentru ASA! Mureșan lovește bara din lovitură liberă!
  • 90+5 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Mureșan vede cartonașul galben!
  • 90+4 | OcaziiCFR Cluj
    Marius Constantin a fost aproape de autogol. Fundașul a trimis cu capul spre propriul portar, care era ieșit din poartă.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Mureșan vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Peteleu!
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Peteleu vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Candrea!
  • 90 | OcaziiCFR Cluj
    Gabi Matei șutează periculos de la aproximativ 20 de metri însă mingea trimisă de el se duce puțin pe lângă poarta apărată de Marc!
  • 84 | Goluri
    Gooooolllll CFR!!! Gooolll Bud! Atacantul echipei antrenate de Vasile Miriuță îl învinge pe Mingote cu o lovitură de cap din interiorul careului de 16 metri!
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare și la ASA! Iese Feketics și intră Mendy!
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Larie vede și el cartonașul galben!
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR! Hodgyai intră în locul lui Ruiz.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Candrea vede cartonașul galben!
  • 71 | Schimbări
    A doua schimbare la CFR! Iese Nouvier și intră Neagu.
  • 64 | Goluri
    Gooollll ASA Tg Mureș!!! Gooolll Kuku!!! Mijlocașul echipei antrenate de Dan Alexa deschide scorul cu un șut imparabil din interiorul careului de 16 metri.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Tg Mureș! Deaconu este înlocuit de Emil Dică.
  • 58 | OcaziiCFR Cluj
    Cristi Bud trece pe lângă deschiderea scorului. Atacantul scapă spre poarta lui Mingote însă trimite pe lângă poartă.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la CFR! Iese Chiriță și intră Negruț!
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Tiago Lopez vede cartonașul galben pentru proteste.
  • 56 | Faze meciCFR Cluj
    Gabi Matei reclamă faptul că ar fi fost lovit cu capul în gură!
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Chiriță vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Marius Constantin.
  • 52 | OcaziiCFR Cluj
    O nouă ocazie pentru CFR. Tiago Lopez lovește și el bara după un șut de la aproximativ 25 de metri.
  • 50 | Faze meciCFR Cluj
    Prima ocazie a reprizei secunde aparține tot clujenilor. Chiriță este însă blocat în momentul șutului.
    A început repriza a doua! ASA a avut lovitura de start!
  • 46 | Schimbări
    Prima schimbare la Tg. Mureș! Iese Zicu și intră Candrea!
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză în Gruia! Cele două echipe se află la egalitate, scor 0-0.
  • 42 | Faze meciCFR Cluj
    Bud rămâne singur în careul celor de la Tg. Mureș dar este deposedat în momentul șutului.
  • 31 | Faze meciCFR Cluj
    Ruiz scapă spre poarta lui Mingote însă este ajuns și deposedat de Mureșan.
  • 28 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie mare pentru CFR Cluj. Rus lovește bara cu un șut de la peste 25 de metri.
  • 20 | OcaziiCFR Cluj
    Cristian Bud încearcă o execuție spectaculoasă de la marginea careului de 16 metri, minge se duce însă peste poarta lui Mingote.
  • 14 | Faze meciCFR Cluj
    CFR-ul este echipa mai periculoasă. Bud șutează de la aproximativ 20 de metri însă mingea trimisă de el se duce mult pe lângă poarta apărată de Mingote.
  • 5 | Faze meciCFR Cluj
    Cele două echipe au început jocul prudent, dar Deaconu a fost aproape de un autogol, după o respingere greșită.
    A început jocul! CFR Cluj a avut lovitura de start!
Dan AlexaASA Târgu Mureş

CFR - ASA 1-1 (4-5 d.l.d.). Echipa lui Alexa se califică în semifinale, acolo unde va întâlni ACS Poli

În Gruia, CFR Cluj a ratat calificarea în semifinalele Cupei Ligii. Echipa antrenată de Vasile Miriuță a pierdut la penalty-uri cu formația antrenată de Dan Alexa. A fost 1-1, după prelungiri și ASA s-a impus cu 5-4 la loviturile de departajare.

Împotriva lui ASA Tg. Mureș, Laurenţiu Rus putea deschide scorul după o acţiune de atac prelungită a gazdelor, dar şutul său a lovit bara. Clujenii au avut o nouă bară, la execuţia de la distanţă a lui Tiago Lopes, deviată de Marc.

Cristi Bud a trecut și el pe lângă deschiderea scorului, când a şutat pe lângă portarul advers, dar Claudiu Belu a respins din faţa porţii goale. Ocaziile s-au răzbunat, iar în minutul 64 ASA a deschis scorul prin atacantul nigerian, Benjamin Kuku.

CFR a egalat cu 6 minute înainte de final prin Bud, după o centrare de manual a lui Tiago Lopes. În al patrulea minut de prelungiri, Marius Constantin a fost la un pas de autogol, dar a fost salvat de Mingote. Oaspeţii puteau da lovitura, în finalul jocului, dar şutul puternic al lui Gabi Mureşan a fost deviat în bară.

În a doua repriză de prelungiri acelaşi Mureşan a şutat în forţă, dar Marc a fost la post şi s-a ajuns la lovituri de departajare. La scorul de 4-4, Laurenţiu Rus a ratat iar Claudiu Belu a marcat golul decisiv şi i-a calificat pe mureşeni în semifinalele competiţiei.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 14:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic